ФЕЙК про те, шо українці перейменували хімічний елемент «Московій» на «Украіній» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХарківщина

ФЕЙК про те, шо українці перейменували хімічний елемент «Московій» на «Украіній»

Росіяни вже не в перше створюють фейки на базі шкільних навчальних матеріалів. Цього разу пропагандисти взялися за хімію.  Пропагандистські тelegram-канали почали поширювати інформацію, нібито українці в Періодичній системі хімічних елементів перейменували елемент «Московій» на «Украіній». Це не відповідає дійсності.

 

Спершу варто уважніше роздивитись фото з російських пабліків. На фото знята саме обкладинка друкованої таблиці, оскільки у правому нижньому куті помітний цінник, а нижче зліва — пошта для зворотнього зв’язку. Вказана пошта належить видавництву «Літера ЛТД». http://surl.li/epbxb

Фахівці проекту надіслали запит у видавництво стосовно видання, яке має подібну обкладинку. У відповідь отримали наступний коментар: http://surl.li/epbxe

«Шановні покупці, по-перше, наше видавництво не давало періодичну таблицю хімічних елементів на обкладинках своїх видань (див. фото одного з наших видань, інші зроблені подібним чином), по-друге, перевіряйте, будь ласка, джерела. Наш менеджер Інтернет-крамниці через Google знайшов, звідки ростуть… роги. Twitter кишить цим вкидом — зробленою у фотошопі «світлиною». Не дозволяйте ворожій ІПСО маніпулювати вашими думками і переконаннями…

Елемент під цим номером у нашій таблиці (чорно-білій в блоках видань — видно на фото) має зовсім іншу назву. А якби й мав таку, як у таблицях, надрукованих у виданнях ворога, звісно, ми були б не проти щодо його перейменування… якщо що))».

До своєї відповіді видавництво прикріпило світлини з обкладинкою та розворотом із таблицею свого видання:

Також хочемо звернути увагу, що елемент під номером 115 можна зустріти як із назвою «Московій» (Мс), так і «Унунпентій» (Uup).

Причиною цього є рішення від 28 листопада 2016 року Міжнародної спілки теоретичної та прикладної хімії. Тоді офіційно затвердили імена та символи для чотирьох нових елементів періодичної таблиці Менделєєва, один з яких отримав назву «Московій». http://surl.li/epbxn

Назви дано відповідно до традиції — за місцем або географічним регіоном, де елемент був відкритий. Відповідно, «Московій» — на честь Москви.

В українських підручниках елемент 115 зустрічається як під назвою «Московій» (Mc), так і під старим найменуванням «Унунпентій» (Uup), як вказує видавництво «Літера ЛТД». Таку назву він мав до 28 листопада 2016 року.

Офіційно назви для нових елементів затверджує лише IUPAC.

ВИСНОВОК

  • Так звана «зміна» у Періодичній системі хімічних елементів є  фейком, що канали рф запускають для внутрішньої аудиторії.
  • Аби пересвідчитися у неправдивості існування «Украінія», українцям достатньо відкрити будь-яке свіже видання, де надрукована таблиця хімічних елементів.

 

Матеріал підготовлено партнерами Мережі проектом GWARA MEDIA

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja