Фейк про те, Зеленський «продав» українських дітей через програми на Amazon – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про те, Зеленський «продав» українських дітей через програми на Amazon

Днями так звана речниця, так званого мзс рф захарова пошили вкид, який активно підхопили пропагандистські сміттярки, що (далі мовою оригіналу»: «Украинский лидер Владимир Зеленский готов «продать» граждан своего государства. Он подписал соглашение с американской корпорацией Amazon, которое предусматривает разрешение компании вывезти за пределы страны данные о сотнях тысяч украинцев… Корпорация Amazon заключила с киевским режимом соглашение о том, что вся государственная информация Украины будет вывезена из страны и загружена в западные облачные хранилища…»

Про те, чому це фейк на межі абсурду – далі у матеріалі.

 

По-перше, захаровій у 21 столітті варто нарешті зрозуміти, або прочитати, щоб для того аби перемістити інформацію – її не потрібно фізично вивозити. Вивезти можна сервери, чи великі накопичувачі інформації – тобто обладнання, на якому може зберігатися інформація. А саму інформацію можна просто перезавантажити з обного носія чи сховища на інший.

По-друге, згідно з повідомленням ще у грудні 2022 року, віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та директор з питань державної трансформації Amazon Web Services Ліам Максвелл підписали меморандум про співпрацю у галузях цифрової трансформації, державного управління, цифрової грамотності та інновацій. http://surl.li/lblse

«Amazon Web Services надає підтримку Україні на 75 млн доларів. Ці кошти виділені на послуги з міграції державних реєстрів, інших необхідних для функціонування держави баз даних до хмарного середовища AWS. Хмарні технології AWS є основою для подальшого функціонування цифрової держави та економіки. Завдяки міграції даних реєстри продовжують працювати навіть під час обстрілів та відключень електрики, а українці можуть безперебійно отримувати держпослуги. Також це забезпечує безпеку всіх даних, адже цифрову інфраструктуру неможливо знищити ракетами”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, згідно з повідомленням, AWS надає гуманітарну допомогу та техніку, яка допомагає українським дітям продовжувати освітній процес.

«AWS стала однією з перших компаній, яка підтримала Україну та надала суттєву допомогу технологіями у перші дні повномасштабної війни. Компанія вже допомогла з міграцією близько 100 державних реєстрів України та критичних баз даних у хмарне середовище Amazon AWS. Це дало змогу продовжити працювати державній цифровій інфраструктурі та 24/7 надавати послуги українцям. Хмару неможливо зруйнувати ракетами, отже, Амазон робить нас стійкішими», – зазначив Федоров.

Зазначається, що з перших днів повномасштабного вторгнення Amazon Web Services надала потужну підтримку Україні, забезпечила хмарними технологіями, які дали змогу зберегти важливі українські державні, банківські та освітні дані.

Зазначається, що завдяки міграції даних вдалося захистити критичну інфраструктуру, а держава продовжила функціонувати

«Мінцифри продовжує співпрацю з AWS. Наша команда підписала Меморандум на 2023 рік. Це дасть змогу стимулювати розвиток хмарних технологій у державних установах і на підприємствах. Що особливо важливо під час регулярних ракетних обстрілів та блекауту. Diia вже давно зберігає в AWS копію серверної системи застосунку та щодня створює резервні копії з продуктового середовища. Окрім міграції в хмарне середовище, ми працюємо з AWS також в напрямі ІТ освіти для українців. У жовтні запустили пілотний проект – ITSkills4U. Це можливість безкоштовно отримати нові навички, пройти сертифікацію AWS та вийти на ІТ-ринок. До навчальної програми вже долучилося понад 11 тисяч українців”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, Amazon Web Services (AWS) у колаборації зі Спілкою підприємців та роботодавців Польщі запустив програму IT Skills 4U, яка допоможе українцям змінити професію та розпочати кар’єру в новому напрямі.

Згідно з повідомленням, розміщеним на сайті програми, українцям пропонують безоплатний доступ до різних онлайн-курсів і тренінгів; навчання акредитованими партнерами AWS; безоплатні ваучери на сертифікаційні іспити AWS; і навіть додаткові модулі розвитку soft skills.

Окрім цього, ті, хто пройде навчання, отримають доступ до вакансій від партнерів AWS, можливість брати участь у спеціалізованих ярмарках вакансій, а також проходити оплачувані стажування.

«Взяти участь у програмі може кожен незалежно від попереднього досвіду. Матеріали і тренінги розроблені у такий спосіб, щоб ними могли користуватися і новачки в IT, і досвідчені фахівці, які шукають додаткові сертифікати та курси для підвищення кваліфікації», – наголошується в повідомленні.

Крім того, Amazon зобов’язався працевлаштувати щонайменше 5 тис. біженців у США до кінця 2024 року – у такий спосіб компанія хоче підтримати людей, які залишили свої будинки через російсько-українську війну.

ВИСНОВОК

  • Україна і Amazon ведуть роботу із збереженням даних українських реєстрів і баз даних для того щоб зберегти їх від російських хакерських атак, а також від втрати фізично інформації в наслудок ракетних ударів.
  • Крім того Amazon відкрила програми по перенавчанню українських біженців.
  • Тож ні про яку продаж інформації, а тим більше даних про дітей не йде мова. Заява захарової – фейк.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja