Фейк про тотальну примусову мобілізацію чоловіків в Україні – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про тотальну примусову мобілізацію чоловіків в Україні

Мережею шириться новина про те, що в Україні примусово мобілізують до війська 80% чоловіків. Використання слова примусово, говорить про те, що з інформацією не все так чисто. Бо офіційні повідомлення не містять подібних словосполучень Така інформація не відповідає дійсності. Далі про це у матеріалі.

 

У рамках загальної мобілізації, яка наразі триває в Україні, примусово мобілізують 80% чоловіків. Таку інформацію поширюють користувачі мережі й посилаються на інтерв’ю керівника Львівського обласного ТЦК та СП Олександра Тіщенка для львівського видання «Leopolis».

Насправді Тіщенко в інтерв’ю львівському виданню повідомляв про ситуацію у Львівській області, а не про мобілізацію у всій країні – лише близько 20% військовозобов’язаних від плану, який мають виконати ТЦК, добровільно приходять до центрів комплектації.

Прихід до ТЦК – це не автоматична відправка до війська. Потрібно розуміти, що це ціла низка процедур, а також медичний огляд. Оскільки лише кожен п’ятий від необхідної кількості чоловіків приходять до ТЦК без повісток, потрібно продовжувати роздавати їх, щоб уточнити дані. І ті, хто мають законні підстави, по стану здоров’я або з інших причин не бути мобілізованими, точно не потраплять до армії, – пояснює керівник Львівського обласного територіального центру комплектування.

Отже, керівник Львівського обласного ТЦК нічого не казав про загальну мобілізацію 80% чоловіків з усіх областей України, він обґрунтовував необхідність подальшої роздачі повісток саме у Львівській області.

Слід зазначити, що вкиди про примусові факти мобілізації активно поширилися в соцмережах взимку і навесні 2023 року на тлі окремих випадків неправомірних дій працівників ТЦК, які перевищували свої повноваження.

Надалі ця тема – примусової мобілізації в Україні – залишалася в полі зору пропагандистів, які весь час підігрівали наративи про те, що український контрнаступ не вдалий, провалився, ЗСУ несуть колосальні втрати. Тому «київський режим» вдається і буде вдаватися до примусової мобілізації.

Проте це не відповідає дійсності. А запит на перебудову системи роботи ТЦК найшов відгук у керівництва країни – почалися активні перевірки ТЦК всіх рівнів, було звільнено керівників всіх обласних ТЦК, почалися перевірки рішень ВЛК.

 

Матеріал підготовлено фахівцями виданння “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja