ФЕЙК про цілу роту «італійськіх» танків Leopard, на яких наступає ЗСУ на Херсонщині – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК про цілу роту «італійськіх» танків Leopard, на яких наступає ЗСУ на Херсонщині

Вчора російські телеграм-канали та інформаційні сміттярки розігнали «зраду» про те, що підступне НАТО таємно надало Збройним силам України «італійські-іспанські-німецьки» танки Leopard 2А4. Їх українська армія використала на Херсонському напрямку. І саме з цієї причини ЗСУ там має успіх, а «хероїчна» російська солдатня чинить не менш «хероїчний» опір бо вже точно знає, що воює з НАТО. Бо Leopard-и ж! Чому це черговий фейк – пояснюємо.

 

Подібні вкиди про диво-зброю – вже не нова казка від російської пропаганди. Якось ще у травні-червні, для підняття ватного «бойового» духу пропагандисти поширили «побєдобєсную» інфу, що рф почала застосовувати у «спецоперації» надсучасну лазерну зброю, якій, звісно ж – аналоговнєт. Тому «бєндєрівцям» скоро хана. З позиції сьогоднішнього дня можна сказати, що цей вкид був своєрідним інформаційним прикриттям того факту, що у ерефії забракло сучасних танків і вона розконсервувала застарілі не модернізовані Т-62 (цифра 62 якраз говорить про рік прийняття на озброєння ще у минулому 20-ту столітті у часи Радянського Союзу).

Фейк про «італійські-іспанські-німецьки» танки Leopard – із тієї ж категорії. Невдачі і поразки на фронті пропаганда прикрила варіацією на тему «улюбленого» наративу, що росія в Україні воює з НАТО і колективним заходом.

Одним з перших вкид про Leopard-и поширив російський телегарм-канал сміттярка – «Рыбарь». Далі фейк понесли вже знані ерефські помийки: Readovka, «Военное обозрение», WarGonzo. Потім накотила хвиля різного роду псевдоінформаційних сайті (можна побачити на скріншотах до публікації).

Найсмішніше, що «знавці» натівської техніки з телегарм-помийки «Рыбарь» назвали танки Leopard «італійськими». Хоча насправді розробник і виробник панцерників – Німеччина. Так Leopard 2, якого було виготовлено понад 3200 штук, знаходиться на озброєнні 22 країн світу. Але, от халепа – в армії Італії його якраз на озброєнні немає.

Вірогідно, знання фейкарів у натівські техніці такі глибокі, що вони сплутали Італію і Іспанію. Бо якраз Іспанія має на озброєнні своєї армії 327 танків Leopard 2 різних модифікацій. І якраз уряд Іспанії ще на початку червня оголошував про готовність відправити в Україну для оснащення ЗСУ 40 Leopard 2. http://surl.li/cxktw

Проте, у це питання втрутилася Німеччина, яка як країна-виробник не дала згоду на постачання цих танків. http://surl.li/cxkuf

Згодом з’явилася заява¸ що Іспанія не постачатиме танки Leopard Україні, які перебували на військовій базі в Сарагосі. Експертизи показали, що техніка непридатна для використання і небезпечна для людей. Таку заяву зробила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес.

«Сьогодні ми розглядаємо всі можливості, але я вже можу сказати, що [танки] Leopard, які вже багато років не використовуються в Сарагосі, неможливо відправити [на війну в Україну], тому що вони знаходяться в абсолютно плачевному стані», — заявила Роблес. http://surl.li/cxkxd

Але Україна не полишала спроб здобути Leopard для своїх Збройних сил.

25 липня Міністр оборони Олексій Резніков в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що одна із дружніх країн готова передати Україні танки Leopard. http://surl.li/cxkxy

Німецькі танки Leopard можуть вступити в українську армію невеликою партією з кількох десятків одиниць. На них екіпажі навчатимуться освоювати нову техніку. Навчання можуть відбуватись на території країн Балтії, з якими Україна вже домовилася.

“Скоріше за все, ми почнемо з однієї з дружніх країн, у яких є танки Leopard. Вони готові нам їх передати”, — заявив міністр.

При цьому називати країну Резніков не став. Він продовжив тим, що після підготовки танкових екіпажів Україна вестиме паралельну розмову про постачання в ЗСУ сучасних західних танків. І йдеться не лише про Leopard, а й про американські M1 Abrams. Для постачання танків західного виробництва потрібно переконати в цьому партнерів

Днями прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі у Берліні запропонував канцлеру Олафу Шольцу  шляхи щодо постачання Україні бойових танків Leopard. http://surl.li/cxlaj

Деталей перемовин не повідомляється, але за словам прем’єр-міністра вони були конструктивними.

Тому можна зробити висновок, що поки постачання цих типів танків в Україну на стадії обговорення. Якщо б офіційно було прийняте таке рішення, то воно б було активно висвітлене у медіа – це достатньо важливий і політично серйозний крок, з якої б країн Leopard-и не приїхали. Тож постачання у «таємному» режимі малоймовірно.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja