Фейк про український дрон, який «краде» російських поранених солдатів – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк про український дрон, який «краде» російських поранених солдатів

Як це не парадоксально, але війна в історії людства часто дає поштовх розвитку технологій, які ще вчора були фантастикою. Так під час Першої Світової з’явилися танки.  Друга Світова сприяла створенню атомної бомби. А от війна в Україні напевно стане символом створення унікальних дронів під назвою «баба-яга», які здатні красти солдатів ворога з позицій. Особливо коли вони малорухомі – поранені. І зовсім особливо коли це кадирівці. Саме ці тік-ток бійці викрили секретну розробку ЗСУ. Про це далі у матеріалі.

 

Про такі «страшні» дрони бійці кадирівського спецназу розказали журналістам російського видання МК. А той радо опублікували розповідь. Ось що побачилося вояці:

«Спецназовец рассказывает, что противоборствующая сторона активно использует большие коптеры, получившие среди наших бойцов название «Баба-яга… Обычно его сопровождают два маленьких коптера-разведчика, типа обычных «мавиков». Они, можно сказать, являются глазами «Бабы-яги», так как на махине очень плохая камера. – Такие же большие дроны, только чуть модернизированнее, ранее противник использовал на Запорожском направлении для того, чтобы воровать наших раненых, – продолжает боец. – На беспилотнике установлены специальные приспособления, визуально напоминающие клешни, которыми он захватывает человека, не способного убежать, спрятаться или отбиться от него».

Отакі страшні речі є у ЗСУ. Вже викрали «половину кадирівців та продали рабами на Закарпаття».

Насправді, подібних дронів на озброєнні нашого війська немає. Більше того, сенсу у таких бойових машинах немає ніякого, а їх застосування саме заради викрадення однієї людини – вкрай не раціональне. Бо великі дрони можуть коштувати до декількох тисяч або десятків тисяч доларів і витрачати стільки коштів навіть на декілька вдалих операцій – безглуздо.

Тож така «баба-яга» – фантазія тік-ток вояк. І слід зазначити, як показала війна, вони майстри таких вигаданих історій. Бо ми вже неодноразово спростовували фейкові історії про кадирівців, серед яких найбільш гучні:

  1. Фейк початку війни, про те, що кадиров записав відео із бункера під Києвом, обіцяючи вже завтра бути у столиці України. Насправді, він на той час знаходився на території Чечні.
  2. Фейк про те, що кадиров помолився на заправці під Маріуполем. Насправді, за деталями та логотипом було встановлено, що то заправка російської мережі, яких в Україні немає.
  3. Фейк про те, що кадирівців радо зустрічають на Чернігівщині. Насправді, відео було знято у Білорусі.
  4. Фейк про те, що у Маріуполі кадирівці роздавали гуманітарку мешканцям. Насправді, то були крадені продукти українських виробників, а «мешканців» зображали спеціально підготовлені люди.
  5. Фейк про те, що у Маріуполі кадирівцям здався у полон спершу розвідник, а потім снайпер полку «Азов». Насправді, у «полоненому» впізнали маріупольського безхатька, який довго жив біля однієї з церков. В обох роликах двох різних «полонених» грала саме ця одна людина.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja