Фейк про відключення опалення в Павлограді з 19 грудня до 2 січня – Без Брехні
Фактчек

Фейк про відключення опалення в Павлограді з 19 грудня до 2 січня

Роки минають, а фантазії на нові фейки у росіян не додається. Щороку витягають стару пісню про те, як Україна замерзає без російського газу. Горе інших приносить їм якусь збочену насолоду. Та щороку цей фейк не справджується.

Ось і цього разу зняли фейкове відео з оголошенням на дверях будинку «в Павлограді». Нібито оголосили про відключення теплопостачання з 19 грудня і аж до 2 січня. Грітися пропонують в пунктах обігріву. Щоправда в оголошенні не вказано, про яке місто, район міста чи вулицю мова. Викликає підозру також адреса пункту обігріву: «біля головної площі». Фейк вийшов неякісним. 

 

 

Фейкарі не написали назву головної площі в Павлограді Соборної. Не кажучи вже про адреси пунктів обігріву. А їх у Павлограді у 2022 році планувалося (у випадку настання критичної ситуації, зокрема тривалої відсутності електропостачання (стан Блекаута, від 24 годин), відсутності опалення, газопостачання) відкрити не один, а 53. На щастя – не знадобилося. Попри постійні обстріли Павлограда російськими терористами.  Повідомлень про організацію пунктів обігріву у 2023 році взагалі немає.

 
Також на жодному з офіційних порталів міста, ЗМІ та тг-каналах немає згадки, не те що про відключення, а навіть про якісь проблеми з опаленням. Чотири тижні тому під час запуску опалювального сезону місцеві журналісти знімали репортаж: всі котельні запрацювали штатно та вчасно https://bit.ly/3RRiSTb.

З того часу повідомлень про зупинки чи поломки тепломагістралей не було. Про тимчасове відключення електроенергії та води – є, навіть на сьогодні. З вказанням конкретних термінів та адрес.. https://bit.ly/470d9i4, https://bit.ly/41BlEiE А про опалення – жодної згадки. Тобто інформація з відео – суцільна неправда

А правда – це відсутність опалення в самій росії: в Челябінську внаслідок масових поривів тепломагістралі сотні будинків без тепла при -23 за вікномhttps://bit.ly/4aGa89V, https://bit.ly/3NyskYS, в селах в Красноярському краї тиждень немає ні світла, ні тепла при мінус 40, в Хакасії, в тридцятиградусний мороз крєстьяне приїхали грітися в аеропорт, в Електросталі лише в грудні ввели режим НС, хоч там з жовтня немає опалення, в Тюмені цілий будинок покритий кригою зсередини через відсутність тепла тощо. 

Турботу росії відчули і на окупованому Донбасі: через перший снігопад (не через обстріли) стався колапс з електропостачанням, наприклад у Сніжному тиждень немає води, світла та тепла, люди вимушені топити сніг, щоб мати воду.

І це лише ті випадки, які дозволили показати в центральних росзмі.

Але у пропагандистів своя задача – перекласти з хворої голови на здорову і розказати, що це в Україні “почалося відключення опалення”.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja