Фейк про відсутність виборів через вигадану соціологію від вигаданого джерела в Офісі Президента – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про відсутність виборів через вигадану соціологію від вигаданого джерела в Офісі Президента

Виробництво фейків у пропагандистів стає все менш якісним. Останнім часом вони навіть не намагаються відверту брехню замаскувати під подобу правди, а в якості фігового листя прикриття використовують посилання на інші пропагандистські ресурси.

Пропагандистське видання “Украіна.ру” http://surl.li/lmtfp  з посиланням на інший пропагандистський telegram-канал “Резидент”

поширило фейк про те, що в Україні не будуть проводиться вибори нібито тому, що Офіс Президента вирішив поставити “вибори на паузу” через закриту соціологію, а також тому, що “Банкова не змогла домовитися з Залужним”.

“Украина.ру” грає в подобу пінг-понгу і використовує для цього партнера по пропаганді telegram-канал “Резидент”. При цьому називає його українським, хоча він такий же “український”, як і сам “Украина.ру”.

“Резидент” – це анонімний канал, який пише про українські реалії відверту брехню, використовуючи стилістику аналітики.

Як ми бачимо, завжди базою цієї ”аналітики” виступає нібито джерело в Офісі Президента. Немає сумнівів в тому, що такого джерела не існує, а вся інформація вигадана. У цьому випадку ще й придумана якась соціологія, якої не існує. У повідомленні першоджерела фейку використаний цього разу той же прийом.

 

Чому це фейк?

Фейк про вибори за своєю суттю не новий. http://surl.li/lmtha

27 липня Верховна Рада схвалила законопроєкти щодо продовження строку дії воєнного стану та строку проведення загальної мобілізації ще на 90 днів.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук неодноразово пояснював, чому неможливі вибори до Верховної Ради під час дії воєнного стану. В інтерв’ю Українській Правді він заявив:

“Бо ми не знаємо, як організувати голосування для майже 7 мільйонів, які знаходяться за межами України. Ми не знаємо, як організувати голосування для тих регіонів, які тимчасово окуповані. Ми не знаємо, як забезпечити належне представництво, явку інших громадян під час дії воєнного стану і чи не будуть виборчі об’єкти атакуватися. Тому, мені здається, дуже мудре рішення закладено в законодавстві України, що під час воєнного стану вибори проводитися не можуть”.

Крім того, щонайменше 100 громадських організацій підписали заяву, де виступають проти проведення виборів в Україні під час війни. http://surl.li/lmthj

В заяві громадські діячі наводять аргументи, чому вибори будуть мати ознаки нелегітимності, та закликають усі гілки влади зосередитися на підготовці повоєнних плебісцитів.

Тобто питання про будь-які вибори відкрито не тому, що це політична воля Офісу Президента, якоїсь політичної сили, чи існує якась закрита соціологія, а тому, що в Україні дотримуються законів, і саме в силу чинного законодавства їх практично неможливо організувати, що підтверджують незаангажовані громадські організації.

Друга частина публікації складається з фейку та маніпуляції. У тій частині, де йдеться про те, що в Офісі Президента хтось про щось домовляється з Валерієм Залужним, – фейк. Жодні офіційні джерела про це не писали, ані Валерій Залужний, ані співробітники Офісу Президента про це не повідомляли. А те, що Головнокомандувач ЗСУ може стати фігурантом справи – домисел, на якому формують фейк. Пропагандисти засновують цю частину своєї брехні на публікації BBC.

Дійсно 21 вересня BBC опублікувало матеріал “Хто здав Південь? Бі-Бі-Сі з’ясувала деталі самого резонансного розслідування в Україні” в якому двічі згадується Валерій Залужний. http://surl.li/lmthu

Перша цитата: “Депутати Ради навіть викликали на профільний комітет з цього питання головнокомандувача Валерія Залужного. Учасники цієї зустрічі розповідають, що генерал закликав спрямувати всі зусилля на війну і наближення перемоги, оскільки в історії з окупацією Півдня “правда буде у кожного своя”.

Друга: “Також кілька наших джерел стверджують, що в рамках розслідування цієї справи слідчі приходили на бесіду до Валерія Залужного. За даними Бі-Бі-Сі, процесуального статусу у цій справі у головнокомандувача ще немає, так само як не було та офіційного виклику на допит. Але не виключено, що такий статус з’явиться з часом. З огляду на таке можливий розвиток подій, у вузьких політичних колах справа про окупацію Півдня вже називають “ділом Залужного”.

Як ми бачимо, в наведених цитатах немає ані слова про активізацію слідчих дій. Йдеться про запрошення Валерія Залужного до Верховної Ради та про бесіду зі слідчим. Крім того, прямо говориться, що процесуального статусу у Головкому немає. Що ж стосується тієї частини, де говориться, що цю справу називають “ділом Залужного”, то залишимо це припущення на совісті журналістів Бі-Бі-Сі. У будь-якому випадку можемо стверджувати, що пропагандисти для своєї брехні не мали жодних підстав.

ВИСНОВОК 

  • Ця публікація фейкова. Як і в багатьох інших вкидах пропаганди, основна мета – посіяти недовіру до влади та Збройних Сил України. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja