Фейк про “воєнкома з ТЦК Житомира”, який побив та пограбував продавчиню квітів – Без Брехні
Фактчек

Фейк про “воєнкома з ТЦК Житомира”, який побив та пограбував продавчиню квітів

З легкої руки небайдужих житомирян та “активістів” російські пропагандисти склепали фейк наступного змісту: “Нелюди в камуфляжі: в Житомирі ТЦК-шник побив та пограбував літню продавчиню квітів, …а відповідальність уся на Зеленському”. За доказ взяли відео з житомирської групи, де на відео накладено “пояснювальний” текст, на кшталт: “Жінка старається та обирає найкращі квіти, “Чоловік б’є з розмаху в обличчя, вимагає гроші, жінка залякана від побиття та погроз, віддає гроші”. Пояснимо без епітетів, які використали автори. 

 

На відео з камери спостереження чоловік у військовому однострої купує п’ять білих троянд, які обирає йому продавчиня. В наступному фрагменті (дата на відео 06.04.2024) цей же чоловік, але в іншій куртці, приходить з трьома трояндами схоже з того ж букету і б’є квітами по обличчю продавчиню. При цьому щось їй говорить, ще раз замахується, потім продавчиня йде кудись з кадра, чоловік заходить в магазин і чекає. Жодних грошей в кадрі немає. За поясненнями фейкарів “ТЦК-шник” купив квіти, потім повернувся, побив продавчиню і пограбував”. 

Насправді, чоловік у військовому однострої служить не в ТЦК, а в військовому ВИШі. Конфлікт з побиттям справжній, чоловік знайшовся і вибачився перед продавчинею і усіма, кого образив своїм вчинком. Продавчиня вибачення прийняла.  Відео з вибаченням

Причина конфлікту: несвіжі квіти та пошкоджена психіка. За словами Володимира, він воював сам та втратив на війні сина, цю втрату не може пережити й досі. Відвідує психіатра. Окрім того, дружина захворіла на онкологію, саме їй раз на десять днів купує квіти військовий. Але цього разу троянди простояли лише одну ніч і зів’яли. Дружина дуже засмутилася і чоловік не стримав свого роздратування, коли повертав квіти продавчині. Не стримав аж так, що вдарив цими квітами по обличчю. Вину свою Володимир визнав, поведінку вважає негідною, перед продавчинею вибачився. Та відповіла: “я вас пробачаю”. 

Зрозуміло – росіяни, які використали відео з негідною поведінкою людини в однострої для пропаганди, але ж в українських тг-каналах почалася не менша вакханалія. Навіть коли вийшло відео з вибаченнями, так званий “шакалячий експрес” було не спинити. Наші люде проклинали та бажали ледь не смерті “тиловому щуру”, вимагали жорстоких покарань, не вірили у вибачення, посилали на фронт, заявляли, що “у всіх зараз ПТСР”, придумували продавчині “також сина на війні”, кляли поліцію, яка “покриває ТЦК” тощо. Лише поодинокі коментатори несміливо намагалися озвучити, що хоч і засуджують незаконне насилля, проте проблема продажу квітів, які після магазину стоять лише один день, існує. І якби це вчинив чоловік у цивільному, то був би звичайний побутовий конфлікт. Хоча тоді в коментарях його б так само слали на фронт, щоб потім заявити, що участь у війні та ПТСР – не індульгенція.

Нашому суспільству ще належить випрацювати новий суспільний договір: як сприймати Захисників з вдячністю та розумінням, водночас не робити недоторканими для закону та не цькувати понад міру.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja