Фейк про втечу киян з міста через очікувану помсту за Кримський міст – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк про втечу киян з міста через очікувану помсту за Кримський міст

17 липня, тобто того самого дня, коли вибух вкотре пошкодив російський міст до Криму, в мережі з’явилося відео з затором машин в один бік на якійсь автостраді.

Як стверджують поширювачі ( тут і тут ), на відео  люди, які проживають у Києві, реагують на потенційну загрозу, тікаючи з української столиці. Адже Путін пообіцяв “відповісти”.

«Мешканці столиці України залишають місто, оскільки побоюються масованих ударів у відповідь з боку ВКС РФ по місту через теракт на Кримському мосту», – йдеться у підписі.

Те саме відео ( тут ) можна відстежити принаймні до 22 серпня 2022 року.

На відео видно ім’я користувача Instagram lyudaoshomok. Користувачка перепостила ролик, коли він знову з’явився в соцмережах у липні 2023 року. За її словами, ролик був знятий 21 серпня 2022 року, на ньому зображені транспортні засоби, які прямують до Києва.

В підписі до відео вказано, що так виглядає в’їзд до Києва з боку Житомира ввечері. В’їзд з Житомира знаходиться на заході, на відео ми бачимо захід сонця попереду, тобто автомобіль, з якого здійснюється зйомка, рухається в західному напрямку – з Києва. І ця дорога – вільна. Тому затор справді саме на В’ЇЗД ДО Києва, а не на виїзд.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja