Фейк про вимоги МВФ до України скоротити фінансування людей з інвалідністю – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про вимоги МВФ до України скоротити фінансування людей з інвалідністю

Пропаганда ворога продовжує вигадувати фейки на рівному місці. Telegram-сміттярка “Резидент” http://surl.li/mzmrp опублікувала текст, у якому стверджує, що МВФ вимагає від Кабміну України скоротити фінансування людей з інвалідністю. Чому це фейк – розбираємо далі.

 

Сьогодні 9 листопада Верховна Рада України схвалила проєкт Державного бюджету на 2024 рік у другому читанні. http://surl.li/mzxjf

Наразі Кабінет Міністрів опрацьовує документ із врахуванням висновків та пропозицій.

В документі, який вже прийнято, встановлений прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць (без змін протягом 2024 року). Для осіб, які втратили працездатність, ця сума складає 2361 гривня на місяць. В бюджеті на 2023 рік він був встановлений на рівні 2093 гривень на місяць. Тобто цей показник виріс. http://surl.li/lsczd

Не може йтися і про скорочення кількості людей, які отримали інвалідність. Цей механізм не передбачений законодавством України.

В дописі пропагандистського telegram-каналу не вказане джерело інформації, яке повідомило про «скорочення та урізання». Називаються «наши источники». Тобто анонімні, не підтверджені, не зрозумілої кваліфікації.

Проте, офіційної заяви МВФ з цього питання не існує. В повідомленні «Резидента» йдеться про міфічні джерела у Кабміні. Тобто пропагандисти натякають, що нібито вимога має непублічний характер. Однак, такий рівень «співпраці» – не притаманний МВФ. Це міжнародна інституція, робота якої відкрита, прозора і не передбачає закулісних умов.

Таким чином можна стверджувати, що все, про що йдеться у пропагандистській публікації не відповідає дійсності і є фейком.

ВИСНОВОК

Цех пропаганди країни-агресора продовжує вигадувати інформацію, яка має виставляти уряд України та інституції наших партнерів з негативного боку. При цьому продовжують використовувати старий прийом – посилання на джерела, що не існують. 

Такі вкиди мають характер дискредитацій і підживлюють наратив про те, що насправді «колективний захід» реалізує в Україні свої інтереси, а на долю простих українців йому все одно.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “”Інтент”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja