Фейк про заборону у спорт-барі Штутгарту обговорювати політику (читай – війну в Україні) під час трансляції матчів Євро-2024 – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про заборону у спорт-барі Штутгарту обговорювати політику (читай – війну в Україні) під час трансляції матчів Євро-2024

Російські Telegram-канали поширили фейкове оголошення, нібито розміщене у спортбарі «Carambolage» у Штутгарті під час проведення Євро-2024.

Повідомлення нібито було написане двома мовами: німецькою й українською. Воно закликає відвідувачів бару не використовувати расистські образи та не обговорювати політику:  «Шановні відвідувачі. Під час трансляції матчів ЄВРО 2024 заборонено вигукувати расистські образи та обговорювати політику. Порушників будуть виводити з бару. Футбол поза політикою!». 

Чи відповідає така інформація дійсності – далі у матеріалі.

 

.

Прокремлівські медіа та телеграм-канали, що поширили фотографію оголошення, стверджують, що воно адресоване саме українським «скандалістам». Таким чином пропагандисти натякають на українських біженців, які вимушено перебувають закордоном через війну.

Проте об’ява виявилась фейковою: інтер’єр бару на поширюваному зображенні не відповідає реальному інтер’єру «Carambolage». Це підтверджується знімками з Google Maps та офіційних ресурсів закладу.

Представники закладу також не залишились осторонь – надали коментар українському медіа «Укрінформ» і спростували автентичність фото. Вони також заявили, що не висували таких вимог до відвідувачів.

Нагадаємо, що на нещодавньому Львівському медіафорумі, наймасштабніший медіаконференції Східної та Центральної Європи, однією з тем була російська пропаганда проти українських біженців.

Під час однієї з панельних дискусій, журналістка Радіо Свобода Марія Горбань заявила, що останнім часом спостерігає зростання ненависті до українців у країнах Європи. Російська пропаганда зображує їх ледачими мігрантами та агресивними нацистами, які не хочуть миру. Вони нібито не хочуть ані працювати, ані вивчати мову, ані інтегруватися в суспільство.

 

Матеріал підготовлено фахівцями команди «Явне Медіа» http://surl.li/nclvog

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja