Фейк про «жахіття епідемії», якої немає після підриву Каховської ГЕС – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк про «жахіття епідемії», якої немає після підриву Каховської ГЕС

Воєнний злочин підриву греблі Коховської ГЕС ворожа пропаганда згадує у двох основних напрямках. Одна група відверто брехливих публікацій намагається перекласти відповідальність з армії окупантів на ЗСУ, друга на підставі ситуації намагається організувати паніку в українців. Смітник з досить великою кількістю читачів “Типичная Одесса” поширив фейк http://surl.li/huuyz , який відверто спрямований на розгойдування ситуації та паніку.

Ця публікація повністю складається з неправдивої інформації та є фейком.

 

МЕСЕДЖ 1. «о каких врачах и медперсонале идёт речь? Але!!! Там остались только «молодая и недоОбразованная» поросль, из мед.учреждений. Эти «инста-медики» увы могут лечить кашель касторкой (чтоб боялись кашлянуть…как в анекдоте), а «пронос» лечить «железнодорожным фонарем» (он ведь ПОЕЗДА ОСТАНАВЛИВАЕТ…не то что «понос») – это юмор, но со слезами».

Це твердження написане нібито в іронічній манері. На перевірку воно не містить ані нових жартів, ані аргументів.

Відсутність нових жартів та анекдотів про лікарів у сучасному українському суспільстві, як це не дивно, говорить про високу якість їхньої роботи. Той же автор смітника навів би новий жарт, якби був, але таких немає. Отже, можна стверджувати, що медичні співробітники працюють таким чином, що українці не мають бажання їх висміювати.

Що стосується “аргументу”, що нема кому лікувати, то це не відповідає реальному стану справ. Після майже півтора року війни можемо констатувати той факт, що за цей час в Україні не було серйозних епідемій попри величезну міграцію населення всередині країни. Отже, медична система справляється із ситуацією. Дійсно, можна констатувати, що в країні медична система зазнала сильного удару внаслідок повномасштабного вторгнення. Але це стосується не лише медицини. Вже зараз розробляються програми та підходи, які допоможуть медицині подолати цей період та закінчити медичну реформу після війни. http://surl.li/huvrl

МЕСЕДЖ 2. «А ЧЕМ ЛЕЧИТЬ? Мед препараты есть? – НЕТУ! А какие профилактические меры проводятся, кроме рассылки и расклейки “плакатов и брошюр” (хотя они тоже сгодятся, но не как лекарства, а лишь как средство пятую точку вытирать…)»

Ах да…какая профилактика? Ведь ЭПИДЕМСЛУЖБЫ уже НЕТУ! Теперь лечить будут людей «ветеринары2! Привет медицинской реформе!!!

Про дефіцит препаратів за весь час від початку повномасштабного вторгнення не повідомлялося жодного разу. Щобільше, постійно надходить інформація про постачання в Україну ліків та медичного обладнання як за контрактами, так і в якості гуманітарної допомоги http://surl.li/hxzfn

Дійсно, 29 березня 2017 року урядом було прийнято рішення про ліквідацію Держсанепідслужби, оскільки її функції виконують МОЗ, Держпраці та Держпродспоживслужба http://surl.li/huvyw. Можна констатувати, що справді були нарікання на роботу відповідних структур під час виникнення пандемії коронавірусу. Проте Україна впоралася із ситуацією та змогла провести масову вакцинацію, знизила захворюваність. Немає сумніву, що екологічна катастрофа, яка виникла внаслідок підриву Каховської ГЕС, несе, зокрема, і ризики епідемій. Але немає жодних офіційних даних про те, що епідемія виникла, і немає підстав говорити про те, що у разі збільшення захворюваності українська система охорони здоров’я не впорається.

МЕСЕДЖ 3. «А два могильника с «сибиркой» под Херсоном, которые смыло в Днепро-Бугский лиман – КАК БЫТЬ!? Ах да, ведь там этих могильников НЕ БЫЛО , КАК и не было «биолабораторий», которые работали с «живой культурой» из тех могильников».

Це старий фейк, котрий неодноразово спростовувався. Вже під час війни смітники розганяли фейк про подібний могильник. Мер Скадовська Олександр Яковлєв та кандидат ветеринарних наук, доцент Херсонського державного аграрно-економічного університету Віталій Оліфіренко його докладно спростували. http://surl.li/huwgy.

МЕСЕДЖ 4. «все кто при памяти и хоть небольшом наличии ума, ПОНИМАЮТ и ПОМНЯТ, как наша многострадальная Одесса, переживала холеру и чуму».

Це маніпуляція. Остання епідемія чуми в Одесі датована 1902 роком. Тож пам’ятати її не можуть. Слід зазначити, що “Чумка” (друга назва «Чумна гора») виникла в результаті епідемії 1812 року, тобто понад 200 років тому.

Останній прояв в Одесі спалаху холери датується 1970 році. Тоді це була частина світової холерної пандемії, яка захопила найбільше Азію. Причиною епідемії вважається потрапляння холерного вібріона з Ірану через Каспійське море до СРСР або з Індії чи Пакистану на торгових кораблях. http://surl.li/huwmr Точні цифри про осіб, що постраждали від холери в Одесі, відсутні. З різних джерел можна зробити висновок, що в Одесі на холеру захворіло 125 або 126 осіб, з них померло 13 або 14. Карантин в Одесі тривав трохи понад місяць з 6 серпня до 15 вересня.

Це відверта маніпуляція, тому що чуму ніхто пам’ятати не може, а карантин, пов’язаний з холерою, можуть пам’ятати дуже не багато людей (події проходили 53 роки тому). Маніпуляція спрямована на розпалювання паніки. Таки вкиди не враховують той факт, що за пів століття зросла якість препаратів та протоколи лікування, а найголовніше – загальний рівень санітарії.

МЕСЕДЖ 5. P.S.на текущий момент 176 больных из Херсонского региона находятся в Николаевских медучреждениях и 87 в Одесских.

Из общего количества

128 – с подозрением на холеру

67 – с подозрением на ботулизм

4 – с подозрением на «сибирку»

остальные – с НЕОПРЕДЕЛЕННОЙ ЭТИОЛОГИЕЙ

Це відверта брехня. Ці цифри не публікувалися ані МОЗ, ані іншим офіційним джерелом. Сам автор їх фізично зібрати не мав можливості, бо для цього треба було мати інформацію з усіх закладів Одеської області, а лише в місті їх 31 http://surl.li/hyaad.

ВИСНОВОК

  • Цей вкид направлений на те, щоб викликати паніку після підриву греблі Каховської ГЕС. Публікація брехня від першої літери до останньої крапки.
  • Вся інформація викладена без посилань на хоч якесь джерело. Крім того, автор тексту відкрито маніпулює та відсилає до епідемій, які відбувалися дуже давно.

 

Матеріал підготовлено виданням «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja