Фейк про знищення українського ОТРК “ГРІМ-2”, на який купилися росіяни – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейк про знищення українського ОТРК “ГРІМ-2”, на який купилися росіяни

Всю експертність та джерела чисельних російських військових тг-каналів можна оцінити по цьому відвертому вкиду, зробленому нашими активістами.

 

Отже, 6 грудня такий собі російський тг-канал “Мілітарист”, який має 260 тис підписників і пише “експертно” про військову техніку, поширив пост, що “вперше вдалося вразити пускову установку новітнього українського ОТРК “Грім-2”. Як доказ показують скріншот відео з безпілотника, де видно дві одиниці техніки, та для ілюстрації прикріплене фото того самого “Грому”.

У російських пропагандистів не викликав підозри той факт, що на відео видно назву безпілотника RUSORIZ та назву каналу поширення фото – “Воєнкор ХохлOV”.

Фейкове повідомлення, яке передрукував, а потім видалив "Мілітарист"/ скріншот з тг-каналу

Це невеликий канал на тисячу підписників, який виробляє гумористичний антиросійський контент, але нібито від імені російського воєнкора. Навіть в описі каналу зазначено, що контент гумористичний, жодних збігів з реальністю, хоч і “лише факти”. 

В оригінальному дописі про ураження “Гром-2” було і друге красномовне речення, яке викривало, що це відверте глузування. Там сказано, що було уражено також банний комплекс, в якому саме приймав душ Стерненко.

Та росіяни не зважили й на це і перепостили собі “надійне фото” від Воєнкора Хохлова, прибравши лише згадку про Стерненка.

Насправді на відео показано ураження саме російського новітнього зенітно-ракетного комплекса С-350 “Витязь”, який, за вихваляннями росіян, міг знищити одночасно до 24 літаків. Але не зміг здолати одного дрона Нацгвардії. Знищили його  воїни 11 бригади НГУ, підрозділу БПЛА Ластівка екіпажу Самосуд.

Відео зі знищенням С-350 поширили 6 грудня Голова Нацполіції Ігор Клименко, канал Нацгвардії України та блогер Сергій Стерненко (ось звідки згадка про нього в фейку).

Стерненко в себе в пості наголосив, що це найдорожча знищена ціль дронів у цій війні, адже вартість С-350 – 135 млн доларів. 

Фейк про знищення Грому ще більш абсурдний ще й тому, що офіційно на озброєнні ЗСУ його ніхто не бачив. Публічно оголошений стан робіт по проєкту “Грім-2” один зі співрозробників озвучив на рівні 75% станом на червень 2023 року. Повноцінної, а не експортної версії, ОТРК “Сапсан” – 65-70%

Також Міноборони ось лише в листопаді підтвердило, що робота над проектом ще йде. Спростовуючи російську брехню про чергове збиття одразу двох ракет Грому, начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генштабу
ЗСУ Сергій Баранов зазначив, що “поки що хотів би таємничість зберегти. Але так, він є, він вдосконалюється, і росіяни нехай відчувають його дію на собі”. Тобто, збиті ракети Грому – фейк, і сам комплекс “десь є, вдосконалюється”. 

Отже, перед нами звичайний вкид українських активістів з метою ввести в оману росіян. І таке “іпсо на коліні” працює – “експерти” готові перепощувати будь-які бздури, аби там перемога була.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja