ФЕЙК про звільнення 22 червня ЗСУ чотирьох вулиць у Херсоні – хто запустив і хто поширив – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК про звільнення 22 червня ЗСУ чотирьох вулиць у Херсоні – хто запустив і хто поширив

Надвечір 22 червня у низці телеграм-каналів з’явилась інформація про те, ніби в Херсоні українські військові звільнили…. 4 вулиці. Оскільки більшість населення України все ж таки не є військовими і не можуть перевірити дану інформацію (надто вона специфічна), то інформацію швидко підхопили – повідомлення розлетілися у соцмережах та месенджерах.

Ми пошукали, порівняли час виходу новин — і виявилось, що джерелом, скоріш за все, став Народний депутат України попереднього скликання Віталій Купрій. Ось його пост у Фейсбук із цього приводу http://surl.li/cgtwe

 

Цей пост протягом лише двох годин вподобали понад 23 тисячі користувачів — наразі це понад 49 тисяч! Тобто без перевірки і уточнень понад 49 тисяч користувачів повірили, що ЗСУ зайняли 4 вулиці Херсона!

Серед “лайкарок”, які з вірою прокоментували, ми помітили акаунт, який сильно нагадує іншу нардепку — Маряну Безуглу.

Що не так із новиною

  1. Це неправда. Звідки нам це відомо? Принаймні з офіційних джерел, які подібного не повідомляли. А ми маємо вірити виключно офіційним джерелам.
  2. Навіть якщо б це було правдою, розголошувати подібні дані неможна: це може загрожувати проведенню подальшої військової операції. Все ж таки профіль Купрія відкритий і щонайменше 49 тисяч осіб “лайкнули” пост.
  3. Ми запитали думки військових, імена яких не можемо розголошувати, і вони пояснили: саме формулювання про “звільнення чотирьох вулиць” неприйнятне — військові так не формулюють. Якби це було правдою, було б повідомлення, наприклад, про прорив Херсона або входження до міста ЗСУ, бо початок активних дій на території Хесона тощо. Але не про кількість зайнятих або визволених вулиць.
  4. Це морально дуже важко для херсонців, які з надією переглядають кожну новину, яка може натякати на звільнення міста.

А ось власне і відповідь від Генштабу ЗСУ, яка співпала з нашим поглядом. Головне з цього допису: “Навіть якщо у вас є свої джерела інформації на фронті, не треба писати у соцмережах деталі військових операцій ЗСУ. Тим більше, що джерела на тактичному рівні не володіють всією ситуацією вцілому, бо мають уяву лише про фрагмент.

От зараз двоє колишніх нардепів і один чинний почали писати про зброю, яка застосовується на Херсонському напрямку, про хороші новини з Херсона, про зайняті вулиці в Херсоні тощо. І цим шкодять ЗСУ” http://surl.li/cgtwo

Тому дослухаємось лише до офіційних джерел даних і перевіряємо інформацію! Дякуємо кожному і кожній, хто вчора написали нам із питанням, чи правдива ця новина! Якщо бачите подібні новини, пишіть місцеви знайомим і друзям — вони точно знають. Ситуація в Херсоні наразі важка: місто під контролем росіян. З території Херсонської області обстрілюють Миколаїв та Миколаївщину. Херсонці все це чують. І чекають на звільнення.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja