ФЕЙК пропаганди про нібито знищення РСЗВ HIMARS та ракет до них на підприємстві в Кривому Розі – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙК пропаганди про нібито знищення РСЗВ HIMARS та ракет до них на підприємстві в Кривому Розі

Російська пропаганда продовжує вигадувати казки про свої «успіхи» в війні проти України. Свіжий приклад – фейк про нібито знищення понад 70 ракет РСЗВ «HIMARS» та двох пускових установок РСЗВ «MLRS» в одному з цехів «АрселорМіттал Кривий Ріг». Цю неправду офіційно спростовано ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

«Міністерство оборони Російської Федерації в своєму Telegram-каналі та у відеозверненні речника прокоментувало нещодавній обстріл російськими ракетами Кривого Рогу та розповсюдило неправду про удар начебто «по складу ракетно-артилерійського озброєння в одному з цехів ArcelorMittal». Це не відповідає дійсності. Окрім факту удару по криворізькому гірничо-металургійному підприємству вночі 5 грудня, інформація міноборони РФ є абсолютно неправдивою.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» –  частина міжнародної компанії АрселорМіттал, підприємство, металопродукція якого використовується виключно в мирному будівництві. Компанія категорично спростовує наявність на підприємстві складів з воєнним озброєнням – будь-якими ракетами або пусковими установками.

У результаті цього жорсткого удару загинув наш співробітник і ще троє людей отримали поранення. Ми категорично протестуємо проти обстрілів мирних помешкань і вбивств українців», – підкреслено в зверненні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Представник МО росії Ігорь Конашенков 7 грудня повідомив (переклад нашої редакції): «За підтвердженою інформацією, у результаті удару високоточною зброєю наземного базування по складу ракетноартилерійського озброєння в одному з цехів комбінату «ArcelorMittal» у місті Кривий Ріг знищено понад 70 ракет реактивної системи залпового вогню «HIMARS», дві пускові установки РСЗВ «MLRS», та ще чотири установки MLRS отримали критичні пошкодження».

При цьому Конашенков не повідомляє, ким і як підтверджена інформація та не уточнює, які саме ракети знищено – ці деталі могли б теоретично додати правдоподібності цьому повідомленню. Загальновідомо, що в РСЗВ «HIMARS» використовуються різні види ракет, докладний розбір зробив оглядач ракетного озброєння Максим Джус: http://surl.li/dzqyb

Також представник російського міноборони не зазначає, коли саме було проведено таку «блискучу» операцію і скільки мирних працівників підприємства постраждало від чергового акту російської збройної агресії проти мирного підприємства. А це важливі факти, які теоретично могли б змусити замислитися споживачів російського пропагандистського шлаку.

Нагадаємо, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» офіційно повідомляв, що «вночі 5 грудня по території підприємства завдано ракетного удару. За попередньою інформацією, є постраждалі». Згодом було повідомлено, що внаслідок цього удару загинув працівник підприємства і троє зазнали травм середньої тяжкості.

Нагадаємо, що це вже напевно 101 повідомлення про «успішне» знищення HIMARS, ракет до  них, збиття цих ракет. І найцікавіше в цій брехні те, що коли питання стосується так званого виробництва ракет до американських установок, то воно чомусь обов’язково розміщується на заводях, які знаходяться у прифронтовій зоні і у зоні досяжності ворожої артилерії.

Тобто «укронацисти» такі тупі, що не можуть додуматися до того, щоб перенести виробництво дуже потрібних боєприпасів у глиб країни або взагалі у сусідні дружні держави. Це якраз зараз і спостерігаємо з початком виробництва концерном «Укроборонпром» снарядів великих калібрів для української артилерії.

Згадаємо, що 2-3 листопада у тій же зведеній доповіді так званого генштабу недоармії рф, таж говоряча голова доповідала: «…в полночь (з 2 на 3 листопада. – ред.) российскими войсками были нанесены удары по цехам завода «Коммунар» (м. Харків – ред.), где производили снаряди для РСЗО HIMARS». (аналіх фейку у нашому матеріалі за посиланням http://surl.li/dzqzp).

Як то кажуть – несіть пігулки.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja