У російських та проросійських телеграм-каналах поширили інформацію, начебто Міністерство оборони України через Міністерство освіти і науки збирає персональні дані 16-річних школярів для їх подальшої мобілізації до лав Збройних Сил. Далі в матеріалі – чому це чергова брехня роспропаганди.
«Міністерство оборони України просить керівників навчальних закладів зібрати дані про школярів 2008 року народження. Готується мобілізація юнаків?
Досить цікава інформація надходить нібито від міносвіти України.
Наскільки стало відомо, військове відомство України вимагає від середньоосвітніх навчальних закладів подати до військкоматів дані про школярів 2008 року народження (16-річні хлопці)…», – таке твердження поширювали телеграм-сміттярки.
Далі у повідомленні фейкоробів стверджувалося, що нібито це робиться на виконання розпорядження Кабінету Міністрів про ведення реєстру призовників. А також містилися спекуляції, що це може бути підготовкою до мобілізації неповнолітніх на фронт.
Міністерство освіти і науки України днями офіційно спростувало цей пропагандистський вкид:
«Обережно, фейк! Мережею шириться лист, який нібито був підписаний заступником міністра освіти і науки України, де зазначено, що МОН спільно з Міноборони просять керівників закладів освіти зібрати дані про школярів 2008 року народження… Це фейк. Міністерство НЕ надсилало листа з таким змістом». http://surl.li/twojt
МОН наголосило, що ворог навмисне проводить інформаційні операції, тому закликало перевіряти інформацію з офіційних джерел і «дбати про медіагігієну».
ВИСНОВОК
Розповсюджене твердження у російських телеграм-каналах про мобілізацію в Україні 16-річних хлопців є цілковитою дезінформацією і брехнею, адже українська влада не збирається мобілізовувати неповнолітніх юнаків до армії. Роспропаганда намагається таким чином дестабілізувати ситуацію в Україні, залякати мирне населення та зумовити зрив мобілізаційних процесів.
Матеріал підготовлено фахівцями видання “Район. Ковель” в рамках проекту «Консолідація діяльності учасників Мережі регіональних проектів з протидії дезінформації для боротьби з російською пропагандою із застосуванням сучасних, популярних форматів контенту та мультиплікація перевіреного контенту на вразливі групи української аудиторії».