Фейк пропаганди про те, що нібито у Франції політики вважають Україну осередком педофілії – Без Брехні
Фактчек

Фейк пропаганди про те, що нібито у Франції політики вважають Україну осередком педофілії

Російська пропаганда  аби очорнити Україну в очах європейської спільноті, активно експлуатує тему торгівлі дітьми, чорних трансплантологів та інші подібні жахіття. Так днями, так зване видання «РИА Новости» опублікувало матеріал під заголовком «Оплот педофілії: у Франції жахнулися від того, що відбувається в Україні».  Проте, це черговий фейк. Про його деталі – далі у матеріалі.

 

Дослівно «РИА Новости» повідомляє наступне: «Кілька років тому західні ЗМІ називали Україну оплотом педофілії та корупції, проте зараз вони просувають інший наратив, написав лідер французької партії «Народний республіканський союз» та політичний коментатор Франсуа Асселіно у Twitter.

Що писали ЗМІ чотири роки тому: у 2019 році канал Arte описував Україну як найкорумпованішу країну у світі та називав її світовим центром педофілії та торгівлі дітьми, що охороняється вищим керівництвом. У 2022 році нам кажуть, що це оплот наших цінностей проти Росії», – зазначив політик.

Перед тим, як аналізувати сам контекст вкиду, слід згадати хто такий цей Франсуа Асселіно.

Франсуа Асселіно вже неодноразово був помічений у поширенні проросійської пропаганди, пишуть фахівці видання The Insider  http://surl.li/ltpsg. Цей глава карликової партії, яка вимагає виходу Франції з ЄС і НАТО, яка жодного разу не змогла провести жодного кандидата в будь-які виборні органи.

Франсуа Асселіно у своїх заявах звинувачував Валерія Залужного у відмиванні грошей за допомогою дочки від першого шлюбу, якій нібито належить розкішна нерухомість на Канарах та в Чилі. Опублікований документ про покупку будинку в Лас-Пальмасі на острові Гран-Канарія виявився фейком.

Асселіно також стверджував, що причина російсько-української війни — план США «демонтувати Росію», Зеленського звинувачував у закликах до геноциду росіян, Макрона — у фінансуванні українського «нацистського режиму», вимагав скасування санкцій щодо Росії, через які у Франції нібито падає рівень життя.

Що ж до тези про Україну як «оплоту педофілії», на сайті Arte —європейського міжнародного каналу, присвяченого переважно культурі, — жодних слідів такого матеріалу немає. Статтю, в якій стверджується, ніби в Україну кинулися педофіли з усього світу, оскільки там можна придбати дитину в сексуальне рабство лише за $150 000, опублікувало 2022 року англомовне онлайн-видання enVolve. Проект FactCheck.org у 2017 році включив це видання до списку джерел дезінформації, звернувши увагу, що воно зареєстроване за допомогою компанії, яка приховує ім’я власника та його місцезнаходження.

Але навіть у цій публікації йдеться лише про те, що ситуацією, коли безліч українців рушило на Захід, рятуючись від війни, можуть скористатися злочинцями, у тому числі торговцями людьми. Жодної оцінки України як «оплота педофілії» в ній немає.

Тож цитування «РИА Новости» меседжу скандального політика, який безумовно входить до пулу так званих проросійських «західних експертів» – є фейком і пропагандою.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja