ФЕЙК пропаганди про те, що окупанти знищили чотири БМП Bradley, які ще навіть не приїхали до України – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК пропаганди про те, що окупанти знищили чотири БМП Bradley, які ще навіть не приїхали до України

Пам’ятаєте анекдот, який розказав президент в одному з інтерв’ю. Зустрічаються два одеських єврея і один питає: «То шо там, кажуть рф воює в Україні з НАТО? Та нібито так, – відповідає другий. – І які у росії втрати? Ну, 100 000 солдатів загинуло, 3000 танків знищено, 5000 БМП спалено, – розповідає співбесідник. – Так, а що ж у НАТО? – не вгамовується перший? – Так, НАТО ще не під’їхало!»

Десь приблизно така історія з фейковою заявою ерефського генштабу, про те, що на Донеччині російські війська вже знищили ЧОТИРИ американські БМП Bradley … які ще «під’їхали в Україну».

 

Вчора під час підсумкового вечірнього брифінгу представник міноборони рф конашенков заявив (далі мовою оригіналу): «На данном направлении противник потерял 11 танков, 17 боевых машин пехоты, в том числе 4 единицы БМП Bradley производства США», (відео за писаланням: http://surl.li/ejzcx).

По великому рахунку, цю фантазію з московщини можна було б спростувати тим анекдотом, який ми згадали. Але все ж таки додамо фактів…

6 січня США оголосили про рекордний за обсягом пакет допомоги Україні – на $3 млрд. Серед іншого озброєння до нього увійшли ті самі БМП Bradley у кількості 50 одиниць. Про це було повідомлено на офіційному сайті Пентагону. http://surl.li/ejzfg

Проте, як це було і раніше, перед передачею буде проведена підготовка українських військових користуванню цією технікою. Тому постачання цих американських бойових машин піхоти ЗСУ відбудеться протягом найближчих тижнів. Про це 10 січня повідомив спікер Міноборони США Пет Райдер, http://surl.li/ejzgw

Тож, що там нафантазував собі конашенков і компанія – невідомо. Але це вже не перша така фантазія військових кремля. Не в змозі отримати реальні перемоги на полі бою, вони вигадують їх у своїх звітах.

Так ще на початку повномасштабного вторгнення, в угарі победобесія, пропаганда заявляла, що повністю знищила українські сили ППО. Проте, наші оборонці і досі збивають російські ракети з ефективністю 80%, а авіація окупантів полишила спроби залітати в наш повітряний простір.

Улюбленою байкою конашенкова і Ко стала казка про знищені, яких вони нібито знищили у півтора рази більше ніж їх взагалі поставили союзники Україні.

А фантоми західної зброї ввижалися пропагандистам ще з літа – непевно сонце припекло добре. Бо ще влітку, пропаганда спробувала розігнати фейк про те, що на Херсонщині ЗСУ атакували позиції окупантів цілою ротою танків Leopard 2 – про це можна прочитати у нашому матеріалі за посиланням http://surl.li/ejzje

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja