ФЕЙК пропаганди про те, що рф «знищила 600 військових ЗСУ у Краматорську», щоб помститись за Макіївку – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК пропаганди про те, що рф «знищила 600 військових ЗСУ у Краматорську», щоб помститись за Макіївку

Вранці 8 січня Міноборони РФ заявило, що провело «операцію відплати» за удар ЗСУ по Макіївці. За заявою речника відомства, внаслідок удару росіян по Краматорську загинуло нібито 600 українських військових. Насправді, хоча ракетний обстріл Краматорська дійсно відбувся, жертв він не завдав.

 

Повідомлення від Міноборони РФ опублікували всі найбільші російські медіа. За фейковою інформацією від речника Ігоря Конашенкова, удари було завдано по двох гуртожитках. В одному із них нібито перебувало більше 700 українських військових, в іншому – більше 600 ( http://surl.li/eijwm ).

Втім, фейковість повідомлення була зрозуміла навіть із російських же повідомлень: розповідаючи про враження Краматорська, ЗМІ опублікували фото від Донецької ОВА – без жодних ознак постраждалих людей ( http://surl.li/eijxx )

Власне, військова адміністрація Донецької області повідомила про 7 ракетних ударів по Краматорську зранку 8 січня. Павло Кириленко повідомив:

“Сім ракетних ударів по Краматорську і два по Костянтинівці здійснили російські окупаційні війська цієї ночі. У Краматорську постраждали будівлі освітного закладу і промислового об’єкту,  а також гаражний кооператив.  У Костянтинівці удар прийшовся на промислову зону.  За попередньою інформацією, загиблих і постраждалих під час обстрілів немає.” ( http://surl.li/eijyk )

Пообіді 8 січня українські військові також відреагували на фейк від російського Міноборони. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий зазначив:

«Ця інформація настільки ж відповідає дійсності, як так і дані, що вони знищили всі наші HIMARS. Це – інформаційна операція Міністерства оборони РФ у відповідь на успішні дії ЗСУ по ураженню їхніх великих скупчень особового складу, їхніх складів, логістики нашими високоточними системами ураження. У них такої можливості немає» ( http://surl.li/eijyt )

Останню крапку у викритті російської «операції помсти», як її вже охрестили у російських ЗМІ, поставили іноземні журналісти. Представники La Repubblica, CNN та Reuters побували на місцях ракетних ударів у Краматорську. За повідомленням Daniele Raineri із La Repubblica, росіяни не влучили у жодний із названих ними гуртожитків. І хоча перед будівлями з’явилися дірки від ракетних влучань, жодних ознак людських жертв на фото журналіста немає ( http://surl.li/eijzq )

ВИСНОВОК

  • «Операція помсти» виявилася цілком фейковою. Російські удари по Краматорську, на щастя, цього разу взагалі не призвели до людських жертв.
  • Інформаційну кампанію розвернули не лише для того, щоб компенсувати репутаційні збитки від ураження Макіївки, а і для того, щоб довести росіянам, що Росія взагалі спроможна завдавати високоточних ударів. Це не так. 
  • Відповідно, цей випадок ще раз доводить, що російські повідомлення про знищення великих обсягів української техніки та військових із найбільшою ймовірністю є і будуть фейковими.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Запорізський центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja