Фейк пропаганди про те, що СБУ у Херсоні створила «катівні» для «розправи» з колаборантами – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейк пропаганди про те, що СБУ у Херсоні створила «катівні» для «розправи» з колаборантами

Росіяни не лише обстрілюють з усього можливого деокуповану Херсонщину і низку інших регіонів України, а й вигадують абсолютно недолугі фейки. Російським телеграм-каналом «РИА Новости», що має понад 2 мільйони підписників, поширилася новина про начебто катівні у Херсоні для розправи з тими, хто вів співпрацю з росіянами. Катівні, звичайно ж, створила СБУ.  Далі у матеріалі про те, чому це фейк.

 

Дослівно у дописі пропагандистського медіа РИА Новости було наступне (далі мовою оригіналу): «СБУ создала в Днепровском и Комсомольском РОВД Херсона пыточные камеры для расправы с людьми, сотрудничавшими с российскими властями, когда город был под контролем ВС РФ. В этих камерах были без суда убиты или пропали без вести несколько человек, сообщил РИА Новости представитель российских силовых структур со ссылкой на источник в Нацполиции Украины. И если в Днепровском РОВД работают в основном украинцы, то в Комсомольском много иностранных наемников, говорящих на английском, польском, грузинском языках. Они используют местных боевиков в качестве грубой силы для расправы с неугодными людьми, добавил источник.

Як бачимо, пропагандисти навіть посилаються на джерело у Нацполіції України. Можливо зрадники, які перейшли на бік росіян і були і в цій структурі і є джерелом кремлівських фейкоробів? Проте, навіть вони не нарадили пропагандистам уникнути помилок, за якими можна викрити цей фейк:

  1. Вірогідніше за все текст повідомлення писала людина немісцева або така, що давно не живе в Херсоні, адже «Комсомольського РОВД» в Херсоні немає вже з 2016 року. До речі, цей рік можна назвати сакральним для росіян: у них чимало інформації про Херсон обмежується саме 2016 роком.
  2. Дивно виглядає відсутність у повідомленні згадки про Суворівський район: невже у двох «облаштували», а один забули?
  3. «Без суда убиті или пропали без вести»: якби таке сталось, росіяни б куди більш активно розповсюджували подібну інформацію. Згадайте лише їхні істерики, коли вибухали колаборанти: риторика не була такою стриманою.
  4. У другій частині повідомлення прямо ріжуть око вже стандартні пропагандистські кліше про найманців. По-перше, в Україні немає найманців (військове найманство заборонено законом). По-друге, «найманці» в структурі СБУ – взагалі із галузі фантастики.

Якщо говорити про мету вкидають такої інформації, то вочевидь, вона направлена виключно на свого споживача. Така інформація «не зайде» українцям, особливо в Херсоні: вони знають правду. А для своїх потрібно створити картинку жахів і беззаконня, яке ніби почалось, щойно росіяни зробили жест доброї волі з Херсона. Тільки от вони описують рівно те, чим займались самі: під час окупації вони викрадали і катували людей, а деякі і досі знаходяться в полоні.

 

Матеріал підготовлено медіаплатформою “Вгору” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja