Фейк пропаганди про те, що Софію Київську «віддали на поталу ЛГБТ» – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейк пропаганди про те, що Софію Київську «віддали на поталу ЛГБТ»

У російських пропагандистських медіа та Телеграм-каналах днями поширили закиди про «бісівщину» в Україні, мовляв, «Київський режим віддав споконвічно російський храм 11 століття на поталу ЛГБТ-спільноті». 

Йшлося про те, що в національному заповіднику «Софія Київська»  ЛГБТ-художниця буде презентувати свою картину, чим нібито осквернить святиню. Проте, це виявилося черговою маніпуляцією роспропаганди задля дискредитації України. Далі про це – в матеріалі.

 

Пропагандистські ресурси поширили наступний допис: «Бісівщина в Україні набирає обертів. Так, благодійна організація «Інша», яка захищає права ЛГБТ в Україні та якою керують жінки нетрадиційної сексуальної орієнтації, уклала «контракт» з національним заповідником «Софія Київська», де ЛГБТ-художниця буде презентувати свою картину».

Пропагандисти хором кричали, що храм «оскверняють представники українських сексуальних меншин під приводом захисту прав ЛГБТ-спільноти». Однак ці слова виявились черговою вигадкою та маніпуляцією пропаганди.

По-перше, у «Софії Київській» презентують не якусь одну картину, як написали пропагандисти, а там відкрили цілу виставку робіт талановитої херсонської художниці Яни Голуб’ятникової. Її організували активістки благодійної організації «Інша» (феміністична ЛГБТ інклюзивна організація міста Херсон). 

Твори Яни були врятовані з окупованого Херсона, а сама виставка стала прикладом збереження та популяризації української культури всупереч російській агресії. http://surl.li/sjsqf 

«Український фольклор, антична та скандинавська міфологія, а також казки Ганса Крістіана Андерсена, Льюїса Керролла та Туве Янссон: у Хлібні Національного заповідника «Софія Київська» триває виставка херсонської художниці Яни Голуб’ятникової «Почути, щоб почати».

У серії великоформатних робіт фігуративного живопису представлені, на перший погляд, знайомі архетипи зі зрозумілими сенсами. Насправді ж за поверхневими висновками криється нашарування запитань, що пронизують наше сьогодення», – так описують виставку на сайті Софії.

Художниця створювала свої роботи під час окупації Херсона російськими військами. Частина її творів навіть була «вибита» в окупантів, оскільки експонувалася в обласній адміністрації до захоплення росіянами. Можливо саме тому пропагандистам і муляє око ця виставка?

По-друге, національний заповідник «Софія Київська», до складу якого входить Софійський собор, є важливою історико-культурною пам’яткою України. Він ніколи не був споконвічно російським, а був збудований за часів Київської Русі під керівництвом київського князя Ярослава Мудрого. 

По-третє, у виставкових залах заповідника (а таке приміщення там не одне) регулярно проводять різноманітні культурно-мистецькі заходи, виставки та презентації, що є звичайною практикою для такого історичного місця. http://surl.li/skgyc

Це не означає «захоплення» заповідника ЛГБТ-спільнотою. У повідомленні, яке поширили у месенджерах, інформацію подано так, начебто так званий контракт уклали з самим Софійським собором. Однак це брехня.

Виставка Яни – тимчасова, триватиме у будівлі Хлібні до 21 квітня. Проте тут діють і постійні виставки, зі списком яких можна ознайомитись на сайті заповідника. http://surl.li/sjsnv 

ВИСНОВОК

Отже, звинувачення у «бісівщині» та «захопленні» споконвічно російського храму ЛГБТ-спільнотою є маніпулятивними та такими, що не відповідають дійсності. Виставка Яни Голуб’ятникової у Софійському заповіднику є одним із прикладів збереження та популяризації українського мистецтва в умовах російської агресії. Те, що виставка буде проходити у храмі – ФЕЙК.

 

Авторка. Світлана Кирилова

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja