ФЕЙК пропаганди про те, що у перші 10 днів війни Польща «думала про окупацію Західної України» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК пропаганди про те, що у перші 10 днів війни Польща «думала про окупацію Західної України»

Ми вже не раз констатували, що від російської пропаганди «дістається» тим західним партнерам України, які більш за все нам допомагають. Після США найбільш активним об’єктом пропаганди є Польща. Ключовий пропагандистський меседж – Польща допомагає не просто так, а планує/планувала захоплення/анексію Західних областей України.

Цього разу пропагандисти викривили слова депутата Європарламенту і колишнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, які він сказав в інтерв’ю радіо Zet. За версією пропаганди, колишній міністр нібито натякнув, що Польща розглядала можливість «окупації Західної України» у перші 10 днів війни. Де тут прихована маніпуляція і неправда – далі у матеріалі.

 

Щодо заяви міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського то дослівно вона звучала так:

– GośćRadiaZET: – Rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy?

– Sikorskiradek: – Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, to różnie mogło być

Якщо у перекладі то: «Radia ZET: Уряд ПіС (правляча партія Польщі. – рел.) думав про поділ України? Sikorski: Я думаю, що у нього була хвилина вагань у перші 10 днів війни, коли ми всі не знали, як воно буде, що, можливо, Україна впаде. Якби не героїзм Зеленського та допомога Заходу, все могло бути інакше…» http://surl.li/eoemy

Пропагандисти російських ЗМІ та так звана речниця МЗС рф захарова однозначно трактували це, як мовляв, нарешті Польща зізналася, що мала плани анексувати Західну частину України.

По-перше, це лише у мізках пропагандистів формуються такі висновки. Бо якщо подивитися про що говорить Сікорський далі, то це скоріш про те, що у Варшаві у перші дні війни думали як реагувати на випадок того, якщо України не вистоїть. Шо, якби Росія захопила Україну в перші дні війни, то країнам НАТО, в тому числі Польща, можливо, прийшло б домовлятися з Москвою з позицій того, що певна українська територія захоплена, окупована, а інша частина – залишається незалежною.

По-друге, з цим вкидом пропаганди цікавіше не стільки те, як кремлівська пропаганда викривали слова Сікорського, скільки те, що пропагандисти на чолі із захаровою не сказали, приховали.

А саме – те, про що розповідав колишній міністр у 2014 році, які тільки звільнився з посади. Тоді в інтерв’ю американському виданню Politico, Сікорський повідомим, що путін хотів залучити Польщу до поділу українських територій, ще у 2014 році. http://surl.li/eoenz

За словами екс-міністра, «путін хотів, щоб Польща відправила війська в Україну. Це були сигнали, які вони надсилали нам. … Ми знали, що про це (розділ України – ред.) вони думають багато років. Це була одна з перших речей, які путін сказав прем’єр-міністру Дональду Туску, коли той відвідав Москву. Далі він сказав, що Україна – штучна країна, а Львів – польське місто, і чому б нам просто не розібратися у всьому разом. На щастя, Туск не відповів. Він знав, що його записують.

Крім того, Кремль відправив до Варшави «промацувати ґрунт» голову фракції ЛДПР у Держдумі Володимира Жириновського. «Ми дуже, дуже ясно дали їм зрозуміти, що не хочемо мати з цим нічого спільного», – сказав Сікорський.

Тож як бачимо, пропаганда у «класичних» методах маніпуляції і дезінформації звинувачує інших у тому, що планує, або творить сама.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja