Фейк пропаганди про те, що у української землі з’явився «власник», який вимагає «не розбазарювати землю під кладовища» – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк пропаганди про те, що у української землі з’явився «власник», який вимагає «не розбазарювати землю під кладовища»

«Українці, ставтеся до нашої землі ощадливо: проводьте кремації!», – таку заяву фейкові канали приписали голові інвестгіганта Black Rock Ларрі Фінку.  Звісно, жодного джерела інформації, звісно, жодної ознаки подібних заяв на сайті компанії. Хто написав довжелезну псевдозаяву Фінка, чим вони вирішили погрожувати і хто вигадав Україні «власника» – читайте далі.

 

Ранок Іллі Ківи сьогодні знов почався бадьоро: він нарешті знайшов справжнього “власника України”. Згідно із дописом екс-депутата, ним є головний виконавчий директор однієї із найбільших інвестиційних компаній світу Лоренс Фінк (http://surl.li/lvzxo). І він нібито незадоволений.

«Слишком много кладбищ! Используйте крематории. Это не ваша земля», – глава компании Black Rock Ларри Финк.

«Когда мы с президентом Зеленским заключали контракт и создавали фонд развития Украины, мы учитывали риски в результате вторжения РФ», – сообщил Финк.

«Можем выделить дополнительное финансирование на крематории или биопереработку. Решать Украине. Но это надо сделать, иначе мы будем вынуждены вводить санкции за нецелевое использование наших инвестиционных активов», – подытожил Финк (мовою оригіналу).

Звісно, це тотальний фейк. Насамперед, Фонд розвитку України перебуває у стадії створення. У травні уряд і справді залучив до його формування компанію Black Rock, але ще у червні в офіційних джерелах ішлося тільки про підготовчу роботу перед запуском ФРУ, і відтоді про нові зрушення не повідомлялося.

По-друге, вигадки про заяву Фінка не містять посилань на жодне більш-менш надійне джерело. І не дивно: подібних заяв немає ані на сайті, ані у соцмережах Black Rock. Ну а пошук англомовної версії заяви видає тільки посилання на твіттер-аккаунт нібито лівійця із 13,5 тис. підписників, який, тим не менше, аж надто активно цікавиться всіма справами, які дотичні до інтересів росії (http://surl.li/lwalb).

Але звідки ж з’явився фейк? За даними моніторинга, близько восьмої вечора у неділю, 1 жовтня, псевдопромову Фінка опублікував такий собі нібито український телеграм-канал “РОБОТА€-Паньчак Володимир” (http://surl.li/lwbam). У телеграмі акаунт має лише 8 тисяч підписників, а от на YouTube канал з аналогічною назвою дивиться більше 100 тис. користувачів. На аватарці обох каналів – назва міжнародної аналітичної компанії S&P, але дуже сумнівно, щоб реальний її представник публікував відео штибу «Напад поліції на український обмінний пункт в Польщі», «Псевдопатріоти проти УПЦ» тощо.

Ну а вже за півгодини після появи текста на каналі Паньчака його почали цілеспрямовано розкидувати по інших українських телеграм-каналах – антисіоністських, проти вакцинації, тощо, причому з припискою: «Перевожу на нормальный язык – «гои не смейте нашу землю занимать своими героями» !!!” (http://surl.li/lwbeh, мовою оригіналу)

Текст підхопили різноманітні інфо-помийки – з нібито українською, білоруською та російською “прописками”. Зараз він гуляє інфопростором під соусами “Українцям не можна залишатися на своїй землі навіть мертвими”, “Холопам показують їхнє справжнє місце”, “Західні господарі вимагають пускати тіла українських “героїв” на добрива” тощо.

 

ВИСНОВКИ

Пропаганда створює окремий контент для поціновувачів теорій змови, після чого його із однаковим ентузіазмом поширюють відповідні “блогери” і в Україні, і в білорусі, і в росії. 

 Пропаганда намагається протидіяти міжнародному фінансуванню України у будь-якому вигляді, тож намагається дискредитувати важливі для нас ініціативи – в тому числі й руками окремих українців, які вірять ті самі теорії змови. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja