Фейк пропаганди про знищений український бронеавтомобіль «Козак», який насправді дуже схожий на російський «Тигр» – Без Брехні
Фактчек

Фейк пропаганди про знищений український бронеавтомобіль «Козак», який насправді дуже схожий на російський «Тигр»

Російська пропаганда продовжує нищити легіони української воєнної техніки… у віртуальному світі. Майже кожного дня на пропагандистських ресурсах та топ-медіа виходять відео із вдалого влучання, ефектного знищення, снайперського удару окупантів по українському такну, БТРу, бронеавтомобілю. Якраз про «ефектне влучання» в український бронеавтомобіль «Козак» російське видання «РИА.Новости» поширили нещодавно публікацію у своєму телеграм-каналі. Проте, нібито знищений «Козак» виявився зовсім не «Козак». Про це далі у матеріалі.

 

Перед аналізом відео, слід зазначити, що даний ролик по своєму сюжету, структурі, технічному виконанню – є типовим. Щось, що пропагандисти називають російською ракетою/БПЛА/ударним комплексом і т.ін. летить і влучає у щось, що можуть охрестити будь-яким зразком техніки, що є на озброєнні ЗСУ. Відео наче знято із камери, яка встановлена на самому «снаряді», який і влучає.

Як правило, з причини низької якості відеозображення, зразок техніки у яку відбувається влучання показаний розмито, або схематично. Або взагалі не можна зрозуміти що то таке, і доказ, що отой силует належить Леопарду 2, Бредлі чи Евежеру – є тільки слова у підписі до відео.

Саме за такими загальними принципами побудовані практично всі відео-вкиди про перемоги «російської зброї».

Аналогічно – технічно і сюжетно – створено і відео про нібито влучання в український бронеавтомобіль «Козак». Проте, як це відбувається практично завжди – пропагандисти проколюються у деталях.

На відео нібито з «Козаком» у фінальній частині силует бронеавтомобіля видно у більшому розмірі і можна розгледіти деталі…, які говорять про те, що це зовсім не «Козак».

По-перше, слід звернути увагу на крила над передніми колесами і капот бронеавтівки. Якщо порівняти їх із контурами цих деталей на версіях українського «Козак» та «Козак 2» – то вони мають зовсім іншу форму та «посаджені» нижче ніж на автівці на відео.

Капот так само має інший нахил у «козаків» та більш прямі форми, а не округлі, як на авто з відео.

До того ж, візуально і «Козак», і «Козак 2» мають довший силует у боковій проекції.

Тож за цими ознаками, можна констатувати, що на відео, як мінімум не український бронеавтомобіль «Козак» або більш поширений «Козак 2».

І як це не дивно, але, за тими ж ознаками – крила над передніми колесами, форма та нахил капоту, його трохи округлі форми –авто на відео нагадує… російський бронеавтомобіль «Тигр».

Звичайно, що на 100% при такій якості зображення це стверджувати не можна. Але з вірогідністю 90% – так. Тож, як казав герой відомого ще радянського фільму: ««Вивчайте матчасть», товариші пропагандисти і воєнкори».

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja