ФЕЙК пропаганди про «знищений» український корвет «Вінниця», який був списаний ще у 2013 році – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК пропаганди про «знищений» український корвет «Вінниця», який був списаний ще у 2013 році

На тлі того, що «велика морська держава», воюючи із країною, яка практично не має флоту, спромоглася втратити 13 бойових кораблів, включно із флагманом Чорноморського флоту крейсером «Москва»  пропагандисти «розігнали» інфу про фейкову перемогу над українським флотом. Днями, так звані, кремлівські ЗМІ, починаючи з самого ТАСС, захлинаючись від задоволення, згодували своєму електорату казку про «затоплення малого протикорабельного корабля «Вінниця», що знаходився на виході з Дніпро-Бузького лиману. Розбираємо чому це брехня у кожному слові.

 

Офіційне повідомлення ТАСС звучить наступним чином: «москва, 10 июня. /ТАСС/. Оборона города Очакова Николаевской области, стоящего на выходе из Днепро-Бужского лимана в Черное море, осталась без кораблей. Из двух кораблей Военно-морских сил Украины один затоплен, второй выведен из района боевых действий в связи с низким морально-психологическим состоянием экипажа, сообщил ТАСС источник в российских силовых структурах.

«[Малый противолодочный корабль] «Винница» затоплен. По «Юрию Олефиренко» (средний десантный корабль ВМСУ – прим. ТАСС) принято решение вывести его из района боевых действий в связи с низким морально-психологическим состоянием экипажа, члены которого отказались выполнять приказы командования по патрулированию Днепровского лимана»,- сказал собеседник агентства, добавив, что к обороне Очакова было привлечено всего два корабля ВМСУ.

Он уточнил, что США и Великобритания поставляли Украине списанные катера. В то же время к обороне Очакова были привлечены только малый противолодочный корабль «Винница» и средний десантный корабль «Юрий Олефиренко». http://surl.li/ceoue

Брехня пропаганди проявляється вже у форматі подачі цього повідомлення. У «новині» маніпулятивно використано слово «затоплений». Тобто не уражений потужним ударом високоточної зброї, не підірваний в наслідок сміливої спецоперації, а саме просто затоплений. І більше ніяких деталей. За яких обставин, ким і як затоплений – невідомо. Але у подачі пропагандистів начебто натякається, що затоплений ерефськими військами. І у даному контексті «затоплений» ототожнюється із «знищений».

Що ж до реальної ситуації з корветом «Вінниця» то її чудово прокоментував український військовий аналітик та керівник фонду «Повернися живим» Тарас Чмут на своїй сторінці у Твіттері. http://surl.li/ceovl

«Русняві недовоїни вигадали собі нову «перемогу» — нібито втопили корвет «Вінниця» ВМСУ. Як доказ додають фото з БПЛА. Але як людина, яка вчора була в Очакові, скажу, що списаний аварійний корпус корвет ліг на лівий борт через те, що цей шмат металобрухту нікому не потрібен… І він просто стояв і гнив у відстійнику біля причалу. Без будь-якої потреби чи майбутнього окрім як піти на металолом», — пише Тарас Чмут.

Чому фахівець називає корвет металобрухтом? Протикорабельному корвету «Вінниця» проекту 1124П вже 46 років. Судно було прийнято до складу берегових військ прикордонних військ КДБ СРСР у далекому 1976 році під назвою «Дніпро». У 1992 році корабель передали до Держкомітету з охорони морських кордонів України, а 1996 — до ВМСУ під назвою «Вінниця» та бортовим номером U206.

З 1996 по 2007 рр. корвет брав участь у всіх міжнародних навчаннях з кораблями НАТО. 11 листопада 2007 року потрапив у сильний шторм та отримав серйозні пошкодження корпусу. З того часу не брав участі у навчаннях та чергуванні. У 2013 році через аварійний стан корвет був списаний. Тобто 9 років корабель вже не у складі ВМСУ.

22 березня 2014 року, коли судно було у Севастополі, його захопили російські окупанти. 19 квітня його відбуксирували до Одеси.

У вересні 2017 року корвет поставили у док №4 суднобудівного підприємства «Судоверфь «Україна». Влітку 2018 року, вийшовши з доку, корабель знову зайняв місце у «залізному ряду» Західної військово-морської бази флоту. У 2021 корвет «Вінниця» планували  перетворити на музей. Таке рішення ухвалив тодішній Міністр оборони України Андрій Таран. Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить його перетворити на один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді, повідомляв тодішній міністр оборони України Андрій Таран.

Проте і ці плани не судилося збутися. І корвет так і залишився на стоянці у дуже аварійному стані. Наслідком цього і сталося його часткове затоплення, а сам корпус ліг не лівий борт. І це відбулося без участі окупантів і ще, до їх вторгнення в Україну.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja