Фейк пропагандистів про те, що солдати ЗСУ на «знак протесту» кидають натівську зброю – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейк пропагандистів про те, що солдати ЗСУ на «знак протесту» кидають натівську зброю

«ВСУшники топят НАТОвскую технику в знак протеста против слов президента Польши Дуды об «Украине-утопленнике», – з таким коментарем на телеграм-каналі топ-пропагандистки скабєєвої з’явився ролик, де вона стверджує, що то натівська техніка, і що її топлять. Про те, чому це фейк і по яких деталях можна викрити пропагандистку – далі у матеріалі.

 

Ролик, який поширили скабєєва із відповідним образливим підписом – а саме образливий тролінг та приниження є вішкою пропагандистського стилю ведучої так званого ток-шоу «60 хвилин» – короткий і за сюжетом невибагливий.

На березі водойми одна бойова машина піхоти намагається витягнути тросом другу аналогічну БМП, яка застрягла у багнюкі на мілководді.

Машина, що виступає у ролі тягача, активно «газує». Проте, зрушити з місця другу машину не вдається і у певний момент трос рветься.

По-перше, навіть зміст ролику інший ніж його подала скабєєва. Техніку якраз не кидають, а намагаються витягти, врятувати.

По-друге, у відео немає натівської техніки. Машина, яка виступає у ролі тягача – це звичайна БМП-1. Її легко можна розпізнати по силуету корпусу та башті, якщо співставити з аналогічними зображеннями, які видає пошуковик із мережі Інтернет.

Машина, яку витягають – теж за всіма ознаками – БМП-1. Навіть на уривчастому відео можна побачити характерні деталі – той самий силует корпусу, характерний фальш-борт над гусеничними траками, характерну низьку, пласку башту, лінивець (колеси у кормовій частині машини).

Такі БМП є на озброєнні як ЗСУ так і у армії окупантів, бо це машини ще радянського зразка.

По-третє, ситуація не дає чітко верифікувати де відбувається подія, і чи дійсно це БМП належать ЗСУ. Так на машині, яка виступає в ролі тягача в одному із кадрів можна побачити край камуфляжу та білі смуги на броні, які можуть бути схожі на ті, що використовує ЗСУ. Проте 100% це стверджувати не можливо.

Тож, контекст у якому пропагандистка подає даний ролик має ознаки фейку і маніпуляції.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja