Фейк Роберт Кеннеді-молодшого про «трьох жуків які втікли з американських біолабораторій в Україні» – Без Брехні
Фактчек

Фейк Роберт Кеннеді-молодшого про «трьох жуків які втікли з американських біолабораторій в Україні»

За допомогою так званих «західних експертів» росія продовжує поширювати чергові вкиди про вже набившу оскомину тему американських біолабораторій в Україні. Цього разу до поширення теми підключився Роберт Кеннеді-молодший – великий шанувальник теорії змови, лідер антиваксів. Ми вже неодноразово за час війни викривали заяви цього псевдополітика, направлені проти України. Цього разу, аби підкріпити наратив про лабораторії Роберт Кеннеді-молодший розповів фейк про трьох жуків, які нібито втекли з цих лабораторій. Про деталі фейку – далі у матеріалі.

 

У випуску новин на російському «Першому каналі» розповіли, як Роберт Кеннеді-молодший звинуватив США та Україну у створенні біологічної зброї:

«Битва республіканців із демократами відкриває дедалі нові брудні деталі й у зовнішній політиці США. Роберт Кеннеді-молодший, претендент на президентське крісло від демократів, заявив: Америка відкрила лабораторії в Україні в рамках програми Пентагону з розробки біологічної зброї. Вона була розгорнута ще 2001 року. Керує всім Ентоні Фаучі – провідний американський інфекціоніст, який ще рік тому був головним медичним радником Джо Байдена. Усю схему було розкрито в інтерв’ю колишньому телеведучому Такеру Карлсону.

— Ми маємо біолабораторії в Україні, бо ми розробляємо біозброю. 2001 року ми відновили гонку біоозброєнь і Пентагон почав вкладати величезні гроші. Повноваження щодо забезпечення біобезпеки було передано одному з агентств Міністерства охорони здоров’я під управлінням Ентоні Фаучі.

У 2014 році три жуки вирвалися на волю із трьох різних лабораторій. Дуже небезпечні – заражені віспою та іншими небезпечними мікробами. Громадськість дізналася про це, і в Конгресі пройшли слухання. Обама підписав мораторій, який закрив 18 найстрашніших експериментів Ентоні Фаучі. І замість того, щоб підкоритись, він переклав свої експерименти за кордон. Здебільшого до Уханьської лабораторії, звідки багато чого перейшло на Україну».

Отака карколомна історія. Тепер щодо реальних фактів.

Як це не парадоксально, але не дивно, головне джерело інформації про американські лабораторії в Україні, які розробляють біологічну зброю, — Міноборони Росії. Кеннеді-молодший не додав нічого принципово нового, крім твердження про участь у розробках радника семи президентів від Рейгана до Байдена, одного з найвідоміших імунологів світу Ентоні Фаучі.

Боротьбою з Фаучі Кеннеді-молодший захопився задовго до того, як став претендувати на президентську посаду та просувати прокремлівську повістку. У 2021 році він опублікував книгу «Справжній Ентоні Фаучі», де звинувачував дослідника не мало не багато в «історичному державному перевороті, спрямованому проти західної демократії». Виступаючи на мітингу противників обов’язкової вакцинації проти COVID-19 у Вашингтоні, Кеннеді порівняв вакцинацію разом із впровадженням стільникового зв’язку 5G та супутникових систем спостереження з Голокостом.

Історія про закриття адміністрацією Обами 18 дослідницьких програм Фаучі насправді виглядає ось як. У жовтні 2014 року адміністрація ввела річний мораторій на федеральне фінансування вірусологічних досліджень, що використовують метод посилення функцій (gain of function), тобто штучне створення більш заразних або більш хвороботворних штамів .

Це не має жодного відношення до розробки біологічної зброї, повідомляють фактчекери The Insider  http://surl.li/ltqwa. Такий метод потрібен для дослідження властивостей вірусів, передбачення можливих епідемій та створення вакцин. Мораторій був введений, щоб вивчити можливі ризики та заходи безпеки, перш ніж відновити дослідження. Зрозуміло, що під час американського мораторію експерименти тривали в інших країнах, у тому числі в Уханьському інституті вірусології.

За твердженням Фаучі, США ніколи не фінансували дослідження у китайському інституті. Версія Кеннеді про перенесення досліджень в Україну взагалі не ґрунтується ні на чому, окрім заяв російського Міноборони.

Але найфантастичніше в сюжеті Першого каналу — це історія про синхронну втечу з трьох різних лабораторій трьох заражених віспою жуків. Справа в тому, що віспа передається тільки від людини до людини повітряно-краплинним шляхом, а комахи їй взагалі не заражаються. У природі навіть немає природного резервуара цього вірусу, тобто виду, від якого міг би передатися людині. Швидше за все, такий вид колись існував, але або внаслідок мутації вірус його залишив, або заражені популяції вимерли.

Звідки ж могла взятися версія про заражених жуків? Вона належить уже не Кеннеді, це ексклюзивна творчість інформаційної редакції Першого каналу. В оригіналі фраза Кеннеді звучить так:

У 2014 році, три з цих гавань escaped в high-profile escapes from different labs in the US.

Англійське слово bug Перший канал переклав як «жук», але серед його значень, за словами американського англійського Merriam Webster, є й розмовне «мікроорганізм, такий як бактерія чи вірус, особливо хвороботворний». Правильний переклад був би такий:

«У 2014 році три такі мікроорганізми вирвалися з різних американських лабораторій, що привернула велику увагу».

Ось так і з’явилися у сюжеті волелюбні жуки, заражені віспою, про які розказують пропагандисти і відоми антиваксер Роберт Кеннеді-молодший.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja