Фейк росіян про вбивство солдатів ЗСУ під підбитим Леопардом – Без Брехні
ВолиньПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейк росіян про вбивство солдатів ЗСУ під підбитим Леопардом

Днями російськими тг-каналами рознеслося відео, де дрон камікадзе атакує кількох солдатів, що сховалися під українським підбитим танком Леопард. Звісно ж росіяни одразу написали, що на відео – солдати ЗСУ.

 

Попри те, що логічно було б припустити, що біля українського танка перебувають українські солдати, все ж виникли певні сумніви. Відео було підозріло обрізане до вертикального формату, на ньому бракувало бодай якихось позначень, які зазвичай є на екрані управління дроном.

 

Оскільки підбиті Леопарди у нас не на кожному кроці, то відео з цим випадком знайти було не складно. Леопард дійсно наший і справді він стоїть підбитий на полі бою. Та на оригінальному відео видно, що дрон, який летить на військових, і з якого ведеться зйомка, має характерний підпис Rusoriz та RUBAK 33, а це означає, що це наший дрон. І відповідно атакує він не бійців ЗСУ, а окупантів.

Цю версію підтвердив і Сергій Стерненко, спільнота якого на ці дрони збирала кошти.
“Група росіян ховалась біля підбитого українського Leopard та намагалась облаштувати там собі позицію. Миттєво були покарані одним із ваших дронів  під керуванням воїнів 33 ОМБр”.

Отже, росіяни вкотре присвоїли собі відео українського військового успіху.

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja