ФЕЙК роспропаганди про те, що Буданов отримав паспорт Великої Британії – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК роспропаганди про те, що Буданов отримав паспорт Великої Британії

На днях російські та проросійські Telegram-канали поширили черговий божевільний вкид, який дискредитує очільника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова.

Цього разу пропагандисти вигадали історію про те, що Буданов начебто отримав паспорт Великої Британії. Далі у матеріалі – чому це ще один ворожий фейк і для чого його запустили.

Телеграм-сміттярки поширили таке повідомлення: «Україною пішли чутки, що начальник ГУР МО України Кирило Буданов отримав паспорт Великої Британії. Також разом із ним підданими корони стали дружина, батьки і два близьких родичі головного військового розвідника. Документи щасливчикам привіз колишній прем’єр-міністр Борис Джонсон».

Додавали до допису і фото, на якому Буданов у костюмі стоїть поряд з іншим чоловіком, однак ні його імені, ні посади не вказано.

 Варто одразу почати з фото, тому що це перше, що бачить читач телеграм-каналу. І можна подумати, що на ньому очільник ГУР перебуває з візитом у тій самій Британії.  Однак перевірка по фото показала нам, що на світлині – Кирило Буданов з міністром оборони Болгарії Тодором Тагаревим. Буданов відвідував Болгарію 8 серпня і зустрічався з міністром оборони й головою розвідки, про що повідомляли болгарські та українські ЗМІ. Ось першоджерело: http://surl.li/lbyww

Пропагандисти не надають жодних вагомих доказів того, що очільник ГУР отримав паспорт Британії, а навпаки – навмисно посилаються на «українські джерела», оскільки таку інформацію перевірити практично неможливо.

Росія вже не вперше поширює безглузді фейки, зокрема й про Буданова, щоб викликати недовіру українців до керівництва країни та очільників різних відомств. Таким чином ворог прагне розхитати ситуацію в країні зсередини і зменшити рівень підтримки влади населенням.

Раніше ми писали, що з кінця квітня цього року та весь травень пропагандистські ресурси кремля розгорнули потужну інформаційну компанію, у якій то «хоронили» то «тяжко ранили» українських топових керівників Збройних сил.

Так дісталося Головнокомандуючому Залужному, командувачу Сухопутних військ Сирському, очільнику ТРо Тарнавському. У червні черга дійшла і до керманича української розвідки Кирила Буданова. Пропаганда рф з початку червня поширювала фейкові новини про нібито «тяжке поранення Буданова».  http://surl.li/lbzij

Дезінформаційну кампанію ворог продовжував і в липні, підтримуючи фейк про загибель очільника ГУР.  http://surl.li/lbzin

ВИСНОВОК

  • Інформація про те, що очільник ГУР Кирило Буданов отримав паспорт Великої Британії – ФЕЙК.  Російська пропаганда продовжує продукувати таку брехню, аби дискредитувати керівництво країни, посіяти недовіру в суспільстві та деморалізувати українських захисників. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja