ФЕЙК роспропаганди про те, що все більше українців «виступають за мирні переговори» – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

ФЕЙК роспропаганди про те, що все більше українців «виступають за мирні переговори»

Російські пропагандисти запустили ще одну дезінформаційну кампанію проти секретаря РНБО Олексія Данілова. Цього разу не відрізнялися оригінальністю і вирвали з контексту окремі його меседжі з виступу та інтерпретували їх в зовсім іншому сенсі.

Що вигадали фейкороби цього разу і що насправді говорив Данілов – далі у матеріалі.

«Дедалі більша кількість жителів виступають за мирні переговори з Росією і це «дуже небезпечна тенденція», – таке повідомлення з посиланням на секретаря РНБО Данілова поширили російські сміттярки, як-от Readovka.

Головний рупор кремля соловйов опублікував у своєму Telegram відео, де Олексій Данілов начебто говорить про те, що ця «тенденція» небезпечна й тим, що про мирні переговори починають говорити «навіть люди з західної України».

СПРОСТУВАННЯ

Олексій Данілов справді виступав на львівському телеканалі «НТА». Однак, якщо переглянути оригінал відео, стає зрозуміло, що російські пропагандисти для своїх цілей склеїли кілька фрагментів відео.

Вони вирізали момент, де Данілов насправді говорить про російських «діячів» в Україні, себто поширювачів дезінформації, яких дійсно стає все більше. І які за кремлівською методичкою намагаються дестабілізувати ситуацію в Україні. Саме це він вважає тривожною тенденцією, а не те, що «все більше українців виступають за мирні переговори».

Дослівно, що сказав секретар і за що вчепилася роспропаганда: «Масовані обстріли – це схиляння України до мирних переговорів. На минулому тижні я слухав одного діяча зі Львівської області. Коли він каже, що потрібні мирні перемовини. До речі, це був російськомовний канал. Після мого зауваження вони перейшли на державну мову. Але майте на увазі, що таких стає все більше».

Ще у своєму виступі Данілов акцентував на тому, що Україна не тільки виборює свою свободу, а й захищає Європу від країни-агресора, і про це треба говорити.

Варто нагадати, що в січні фейкороби вже застосовували подібний прийом висмикування тез з контексту, щоб дискредитувати Данілова. Так, ми спростовували вкид, що нібито секретар РНБО України погрожував Німеччині війною. http://surl.li/kzvuc

ВИСНОВОК

  • Роспропаганда вкотре намагається знизити довіру українців до керівництва країни і організувала нову кампанію з дискредитації секретаря РНБО Олексія Данілова.
  • Фейкороби використали вже знайомий нам метод – вирвали фрази з контексту та інтерпретували їх у зовсім іншому сенсі, упустивши момент про те, що Данілов говорив саме про російських «діячів» в Україні, які дестабілізують ситуацію. 

 

Матеріал підготовдлено фахівцями ресурсу “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja