Російські пропагандистські ЗМІ, ворожі Telegram-канали та профілі у Facebook нещодавно запустили «сюжет», у якому нібито оживлені нейромережею портрети загиблих українських військових говорять: «Воно того було не варте».
Пропагандисти посилаються на ютуб-канал групи компаній FILM.UA Group. Однак такого ролика там ніколи не існувало. Чому це фейк і для чого його розповсюдили – читайте далі в матеріалі.
«Українська телекомпанія Film ua запустила на YouTube каналі трансляцію сюжету з портретами загиблих солдатів ЗСУ, оживлених нейромережею. У ролику вони говорять українською «Воно того не варте», маючи на увазі, напевно, все, що починалося з горезвісної революції «гідності» і закінчуючи війною в Україні. Таким чином, українську аудиторію починають розгортати на 180 градусів, готуючи до перемир’я», – так підписували ролик профілі у соцмережах та пропагандистські сайти-сміттярки.
На записаному відео, яке триває 9 секунд, ми бачимо, нібито на каналі FILM.UA Group йде трансляція сюжету, де неякісно анімовані портрети загиблих бійців «говорять» до глядача.
Ролик фейковий і це можна легко перевірити, зайшовши на офіційний ютуб-канал FILM.UA Group. Такого відео або ж подібних там немає.
Крім того, слід звернути увагу на фальсифікацію даних самого каналу. Справжній канал має галочку, яка означає, що він належить підтвердженому користувачу. На фейковому ж відео ця галочка відсутня.
Сам ролик та анімація – дуже низької якості, очевидно, згенерований безкоштовною нейронкою. І з точки зору логіки не в’яжеться, що настільки велика компанія може продукувати настільки поганий контент.
ВИСНОВОК
Роспропаганда, поширюючи подібні фейки, намагається дискредитувати українську компанію, яка є найбільшим виробником кінопродукції в Україні.
Фейкороби прикриваються відомим брендом, щоб надати своїй брехні більше достовірності, посіяти паніку серед українців та переконати глядача, начебто Україні вже не варто боротися за свої території, бо всі втрати будуть марними.
Авторка. Світлана Кирилова
Матеріал підготовлено фахівцями видання «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації