Фейк-страхачка для поляків про обєднання України та Польщі в Укрополь – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк-страхачка для поляків про обєднання України та Польщі в Укрополь

Не лише в Україні закидають фейки про те, що Польщі вже пообіцяли Львів після програшу України, або українські землі – за військову допомогу.  В Польщі про тісну дружню співпрацю між країнами теж роблять фейки. Щоправда, в них Україна поглинає Польщу.

12 травня у Фейсбуці та Твіттері одночасно поширили допис з заголовком «Укрополь стає фактом».  В ньому стверджується, що Якуб Кумох, який у 2021–2023 роках працював керівником відділу міжнародної політики канцелярії президента Анджея Дуди, нібито розповідає про постійний прогрес у злитті/інтеграції двох країн, і  “розкриває план створення Укрополу, тобто ліквідації Польщі”.


Людина на скріншоті – це справді Якуб Кумох . Він політолог і сходознавець, який з 14 липня 2021 року до 12 січня 2023 року обіймав посаду Державного секретаря та керівника Відділу міжнародної політики в Канцелярії Президента Республіки Польща.

Запис, використаний у  дописі, походить зі звіту з  конференції «Польсько-український тандем», яка відбулася 6 березня 2023 року в Києві. Якуб Кумох виступив під час конференції як «колишній керівник Управління міжнародної політики в Канцелярії Президента Республіки Польща (2021-2023)». Тому його заяву важко трактувати як офіційну позицію польської влади.

Оригінальна заява пана Якуба ( час запису 17:18 ) стосувалася переговорів щодо договору між Польщею та Україною, який регулював би відносини між цими країнами за зразком Єлисейського договору між Францією та Німеччиною.

Єлисейський договір – це документ, підписаний 60 років тому, який визначає взаємовідносини цих сусідніх країн. Факт його підписання – всупереч припущенням у  пості – не призвів до об’єднання Франції та Німеччини в одну країну.

Кумох, говорячи про блок двох країн, які співпрацюють, не висловлює свою чи польську державну точку зору, а згадує слова Зеленського: « Пам’ятаю, колись (…) таке речення було сказано, мабуть, президентом Зеленським: ми хочемо мати могутню армію, ви також хочете мати могутню армію; Разом ми можемо мати багато сотень тисяч солдатів постійно під зброєю – чи наважиться Росія напасти на такий блок? Напасти не наважується» ( час запису 15:36 ).

Цитата про “спільне військо” була також підхоплена польськими прихильниками теорії змови.

Викрити цю брехню взявся Ігор Янке, ведучий, на конференції, де була промовлена фраза. В твіттері він відреагував: «Лукаш, ця цитата нижче є маніпуляцією, оскільки вона вирвана з контексту. Кумох не говорив про спільне військо. Це неправда. Я згадав це, тому що це цитата з мого шоу».

Як бачимо, в жодному разі не йдеться про об’єднання Польщі та України. Колеги з Demagoga прослухали запис і не знайшли подібних слів.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja