Фейк та маніпуляції про те, що Захід вимагає показової перемоги ЗСУ – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейк та маніпуляції про те, що Захід вимагає показової перемоги ЗСУ

Будь-яка пропаганда відрізняється тим, що не може зупинитися. Для пропаганди зупинка згубна та означає поразку. В умовах травня 2023 року, коли на фронті немає хоч якихось відчутних успіхів агресора,  пропагандистським смітникам необхідне підживлення темами.

Враховуючи, що на фронті очікується остаточний перехід стратегічної ініціативи до України, ресурси росії намагаються використати тему наступу ЗСУ. Пропагандистські смітники «Резидент» (близько 900 тис. підписників),

«Приднестровець» (понад 75 тис. підписників) та профільна пропагандистська група ВКонтакті СВО (понад 200 тисяч підписників) поширили текст, написаний, що називається, «під копірку».

 

В тексті йдеться про те, що Офісу Президента (Президента України Володимира Зеленського, – ред.) нібито дедалі складніше відтягувати наступ ЗСУ, що, мовляв, Захід потребує показових перемог, натякаючи скоротити фінансування допомоги Україні.

Для доказу фейка про те, що є така вимога, у тексті маніпулюють висловлюваннями директорки національної розвідки США Авріл Гейнс та Високого представника Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля.

По-перше, не надано, з якого джерела взято це твердження. По-друге, смитникі як завжди використовують слово Захід для того, щоб уникнути прізвищ, імен, посад та конкретні країни. Треба зазначити, що така побудова текста не дає можливості його перевірити, тобто можна просто вигадати що завгодно. Насправді це твердження відповідає дійсності.

У програмній статті Нью-Йорк таймс зібрані думки експертної спільноти. Там можна знайти висловлювання про ймовірний час наступу, його напрям, але немає жодного слова про взаємозв’язок наступу та фінансування допомоги Україні.http://surl.li/hdgza
Один із найвідоміших експертів куди більш категоричний.

«Я б відкинув розмови про те, що в України є лише один шанс, що якщо вона не зробить нокаутуючий удар, то це все, і всі скажуть «дуже погано» і перестануть їх підтримувати», — заявив командувач армії США в Європі у відставці Бен Годжес Insider. http://surl.li/hdgmx

За його словами, ідея про те, що допомога Україні зникне, якщо цей наступ буде неефективним, — це наратив політиків і гравців, які «не хочуть бачити перемогу України», або тих, хто все більше прагне довести війну до швидкого завершення.

Також не вдалося виявити правдивих даних про висловлювання представників інших країн “коаліції Рамштайн”, в яких була б вимога наступу або очікування будь-яких його результатів. Також не знайшлося тверджень про те, що фінансування допомоги Україні якимось чином залежить від наступу ЗСУ або його термінів.

Тобто, можна констатувати, що це суцільна брехня, яка не відповідає дійсності.

Для надання ваги фейку автори тексту маніпулятивно наводять кілька висловлювань. Наприклад, вони приводять висловлювання директорки Національної розвідки США Авріл Гейнс російською: «Україна навряд чи зможе дати відсіч Росії на полі бою, якщо Захід суттєво скоротить постачання зброї та боєприпасів».

Пошук першоджерела цього твердження українською чи російською не дав жодних позитивних результатів. Цілком імовірно, що щось подібне директорка говорила, але суть і контекст було втрачено під час перекладу. Принаймні це активно використовується медіаресурсами ворога різного рівня саме з маніпулятивною метою.

Цікавий той факт, що одна з смітярок «національна служба новин», яка знаходиться в москві, але активно публікується під доменом fm (національний домен верхнього рівня для Мікронезії), наводить інший вислів Авріл Гейнс про те, що ЗСУ самі визначають пріоритети, масштаби та терміни контрнаступу, а допомога Євросоюзу, Вашингтона та інших партнерів відіграє ключову роль у підготовці планів наступальних операцій української армії.

Цим вони фактично спростовують фейк про тиск на Офіс Президента, т.к. директорка прямо говорить про те, що ЗСУ самі визначають завдання та встановлюють дати. http://surl.li/hdibz

Маніпуляцію про висловлювання взагалі Високого представника Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля коментувати. По-перше, вона очевидно вирвана з контексту (у лапках лише чотири слова без початку і кінця речення), а по-друге, повсюдно відомо про те, що голова європейської дипломатії підтримує Україну та докладає великих зусиль для допомоги нашій країні.

ВИСНОВОК

  • Цей вкид пропаганди ворога – спроба якимось чином вплинути на впевненість українців у нашій боротьбі. Він також може бути спрямований і на внутрішнього споживача в Росії, якому треба продовжувати вселяти впевненість у сили путіна та його оточення.
  • Звернення до теми майбутнього наступу ЗСУ свідчить про те, що у пропагандистів закінчуються власні позитивні теми.

 

Матеріал підготовлено ресурсом «Інтент» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja