Фейк. В Італії висока летальність від коронавірусу не вплинула на загальну статистику смертності – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Фейк. В Італії висока летальність від коронавірусу не вплинула на загальну статистику смертності

Така інформація активно поширювалася через мережу Facebook. В повідомленні у різних трактуваннях, говорилося проте, що нібито у 2019 році при рівні смертності 579 244 людини на рік середня становила 1 586 на добу. А у 2020 році середньодобова зросла всього до 1 588. Тобто на два смертельні випадки. Таким чином стверджується, що коронавірус не вплинув на ці показники і… тут щось не те.

Натомість, саме до наведених цифр є великі питання щодо достовірності.  У повідомленнях вказано джерело, з якого використані дані – ресурс Countrymeters. Це аналітичний проект, проте він не є офіційним і таким, що може вважатися першоджерелом. Про це вказують і самі засновники проекту: «мы не ставили перед собой цели быть первоисточником статистической информации, коим мы и не являемся. Однако, мы стараемся постоянно улучшать наши алгоритмы вычисления с тем, чтобы наши прогнозы отражали максимально реальную демографическую картину в любой стране и в мире в целом».

До того ж, розрахунок чисельності населення Італії на 2020 рік, а також рівень народжуваності і смертності – річний і середньодобовий – є ПРОГНОЗАМИ фахівців ресурсу.

Про це вони самі також вказують на сайті: «В 2020 году численность населения Италии увеличится на 42 604 человека и в конце года будет составлять 60 048 347Естественный прирост населения будет отрицательным и составит 63 606 человек. За весь год родится примерно 516 049 детей и умрёт 579 655 человек. Если уровень внешней миграции останется на уровне прошлого года, то…»

Тобто «автори» вірусних повідомлень посилаються на можливі показники. А вони суттєво відрізняються від реальних даних Національного інститут статистика Італії. Так у бюлетені, опублікованому 11 лютого 2020 року, який демонструє реальні підсумкові демографічній показники за 2019 рік, рівень смертності становить 647 000 випадків (а не 579 244). Відповідно середньодобовий показник смертності у 2019 році – 1 772 випадки (а не 1 586, як прогнозували на Countrymeters).  

Що стосується показника середньодобової смертності на 2020 рік, то по-перше, він є тільки прогнозом фахівців ресурсу (як вказувалося вище) і тому не може бути достовірним. По-друге, реальний річний рівень (і відповідно середній за добу) може бути обрахований тільки по закінченню 2020 року.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja