Фейк від Азарова, який дискредитує Президента Зеленського   – Без Брехні
Фактчек

Фейк від Азарова, який дискредитує Президента Зеленського  

Російська пропаганда активно використовує колишніх українських політиків, особливо часів президенства сумнозвісного януковича, якій як і сам горе-президент переховуються у росії. Одним із активних фейкарів, який з подачі пропагандистів кремля вкидає в інфорпростір фейки про Україну, українців та українську владу, є колишній прем’єр-міністр часів януковича – микола азаров.

Днями він відзначився вчергове – поширив на своїй сторінці у Facebook відео, в якому, за його твердженням, президент України Володимир Зеленський виконує нібито «танок живота» у пікантному костюмі. Про деталі вкиду – далі у матеріалі.

 

Поширивши відповідне принизливе відео з відповідним зневажливим змістом у супроводі посту, азаров не вказав коли, де було зроблено це відео. В якому статусі на той момент перебував Зеленський – чи це відбувалося в період його артистичної кар’єри, чи він уже був політиком. За яких обставин сам азаров отримав це відео.

Відео супроводжується коментарем автора: «На що здатний Зеленський? А на що він ще здатний аби вибити черговий фінансовий транш?».

Очевидно, що частково твердження є іронічним. Швидше за все, азаров не мав на увазі, що конкретно на цьому відео Зеленський танцює заради отримання фінансової допомоги. Але  в даному випадку має місце спроба дискредитувати президента, в чергове тицнути у його артистичне минуле, і цим показати що ця людина не на своєму місці, що він компетентний тільки у справах не політичних.

Щодо самого відео, то чоловік на відео справді схожий на Зеленського, але – це не Зеленський. Проте, є велика ймовірність редактури відео, що чоловік на ньому дійсно був схожий на Зеленського.

Це стає зрозуміло якщо переглянути аналогічний ролик, поширений у мережі.  Більш детальна перевірка показала, що в оригіналі, спотвореному пропагандистами, зображено танцюриста Пабло Акоста з Аргентини. http://surl.li/lyxbj

Він спеціалізується на танцях живота, і не має нічого спільного не лише із Зеленським, а й Україною взагалі. На його сторінці в Тік-Тоці багато фотографій та відео за його участю, у тому числі й те, що було поширене пропагандистами.

 

ВИСНОВОК

Пропагандисти вкотре за допомогою українських зрадників спробували дискредитувати очільника України – Президента Зеленського.

У проаналізованому вкиді, пропагандисти використали технологію дипфейку – відредагували обличчя чоловіка на відео так, щоб він був схожий на Зеленського.

Пропаганда від початку війни використовувала різні технології в тому числі і дипфейк для поширення неправдивої інформації про Президента України. У перши тиждень війни пропаганда кремля поширила дипфейк із Зеленським де він закликає ЗСУ скласти зброю. Це не відповідало дійсності.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja