Фейк з черговою карикатурою на Володимира Зеленського і французького президента Еммануеля Макрона – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк з черговою карикатурою на Володимира Зеленського і французького президента Еммануеля Макрона

Пропагандисти кремля продовжують серію карикатурних фальсифікацій, які нібито розміщуються на обкладинках іноземних видань і висміюють останні події пов’язані із діями української влади як в середині країни, а особливо на міжнародній арені.

Слід вказати, що фактично такі вкиди розраховані на внутрішній російський інформаційний електорат, бо подібні підробки дуже легко фіксуються та викриваються. А внутрішньому споживачу пропаганда згодовує таким чином меседж про те, що «на заході насправді Україну не підтримують». І отакі карикатури – це відображення «народної думки». Насправді, це відображення хибної уяви пропагандистів. Про це далі у матеріалі.

 

Щодо чергового карикатурного вкиду, то днями у соцмережах та на сміттярських телеграм-каналах поширилася публікація із обкладинкою французького щотижневого журналу Courrier international із карикатуру на президента України Володимира Зеленського.

На начебто обкладинця президент Франції Еммануель Макрон намагається почути свою дружину, а над ним стоїть Володимир Зеленський.

Карикатура нібито супроводжується коментарем: «Припиніть заворушення! У моєї дружини слабке серце! Припиніть заворушення! Усі гроші підуть на ремонт, а мають на Україну!».

Ймовірно, у цьому випадку мається на увазі, що президент Франції просить заспокоїтися молодих людей, які останніми днями беруть участь у заворушеннях по всій Франції, а Зеленський скаржиться, що в іншому випадку замість допомоги Україні кошти будуть спрямовані на ремонт майна, пошкодженого бунтівниками.

Насправді такої обкладинки не існує. В цьому легко переконатися якщо перевірити офіційний сайт видання. На зображенні, що поширюють пропагандисти вказано нібито номер журналу – 1705.

Однак на сайті видання є одразу два номери 1705, і на жодному з них немає не лише карикатури, а й взагалі згадки президента України Володимира Зеленського.

Крім того, слід також враховувати, що видання дотримується проукраїнської позиції, має спеціальну рубрику «Війна в Україні», і про її спрямованість свідчить хоча б анотація до рубрики: «24 лютого 2022 року Росія розпочала тотальну війну в Україні, що стало продовженням збройного конфлікту, який розпочався 2014 року з анексії Криму та підтримки москвою проросійських сепаратистів на Донбасі».

ВИСНОВОК

Чергова нібито карикатура у популярному французькому виданні є фальсифікацією пропагандистів кремля, які  від початку війни взяли цей прийом в активне використання.

У такий спосіб фейкороби намагаються переконати своїх користувачів, що на «заході» Україну підтримують тільки політики, а от простий народ – ні. Тому і малюють карикатури. Проте, це не відповідає дійсності.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja