Фейкова обкладинка Charlie Hebdo з Зеленським та затонулим Титаном – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейкова обкладинка Charlie Hebdo з Зеленським та затонулим Титаном

Увага всіх світових медіа з 18 червня була прикута до зникнення підводного апарату “Титан”, на якому перебували пакистанський мільярдер Шахзада Давуд та його 19-річний син Сулеман.

Пошуки апарата для занурення “Титан” із п’ятьма особами на борту, який зник в Атлантичному океані 18 червня під час подорожі до затонулого лайнера “Титанік”, тривали чотири дні. 22 червня приблизно за 500 метрів від носової частини “Титаніка” було знайдено п’ять великих уламків батискафа – це були частини зовнішньої обшивки зниклого “Титану”, зокрема два шматки його корпусу.

Власник підводного човна компанія OceanGate оголосила, що всі люди, які перебували на борту підводного апарата, загинули. Пошук тіл триватиме ще якийсь час, хоча рятувальники відзначають вкрай несприятливі умови для цього на великій глибині.

Скористатися хайповою темою вирішили і проросійські фейкарі-карикатуристи, які регулярно підробляють обкладинки відомих газет та журналів, які нібито висміюють Зеленського, а через нього і Україну. Таким чином просувається наратив втоми та роздратування Європи від допомоги Україні. Ці фейки направлені в першу чергу на іноземну аудиторію, яка справді читає ті журнали. Але потім росіяни їх затягують і в наший інформпростір.

Отже, 26 червня офіційна фейсбук-сторінка Voice of Europe – медіакомпанії, яка називає себе “Мережею новин без цензури”, поширила обкладинку нібито з французького журналу Charlie Hebdo №1614 від 23 червня, на якій зображена карикатура на Зеленського. В дописі “пояснюють”:
“На обкладинці останнього випуску Зеленський тримає труп мільярдера, затонулого в батискафі Титан, і промовляє фразу: «Мене врятували з Титану і я хочу перерахувати всі гроші на допомогу Україні».

Charlie Hebdo

З підробкою все як завжди банально: на момент поширення фейку, №1614 журналу ще не було, він вийшов лише 28 червня 2023 року.  І на ньому карикатура на Пригожина та Путіна.

Фейкової обкладинки з Зеленським на сайті видання Charlie Hebdo немає. Пошук не виявив її і на їхніх сторінках в соцмережах.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЕКСПЕРТ-КР”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja