Фейкова обкладинка французького видання Charlie Hebdo з карикатурою на нового главкома ЗСУ Сирського – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейкова обкладинка французького видання Charlie Hebdo з карикатурою на нового главкома ЗСУ Сирського

Російська пропаганда активно зловживала темою зміни командування Збройних сил України, яке відбулося на початку лютого 2024 року. Ще під час перших заяв інформаційні злодії кремля поширювали вкиди і дезінформацію про причина таких дій, закулісні інтриги тощо.

Далі взялися за постаті представників нового військового керівництва ЗСУ і безумовно, в першу чергу – Олександра Сирського. Одні з перших маніпулятивних поширень стосувалися родичів генерала у росії та його навчання ще за радянських часів у москві.

Компанія з дискредитації Сирського продовжується і надалі. І одним з її проявів стало поширення фейкової обкладинки з карикатурою на генерала нібито на обкладинці популярного французького журналу Charlie Hebdo. Як ми вже неодноразово зазначали цей прийом –пропагандистське ноу-хау часів повномасштабного вторгнення. Далі у матеріалі деталі про те де знову недопрацювала пропаганда.  

 

На нібито реальній обкладинці французького журналу Charlie Hebdo, яку поширили пропагандисти в соціальних мережах і телеграм каналах,  в тому складі – і у зарубіжному сегменті – зображена карикатура на нового главкома ЗСУ Сирського.

Нажаль вже традиційно, російська пропаганда використала тему вбивства для своєї недолугої сатири та кривавий сюжет. На фальсифікованій обкладинці у великій вирві від вибуху сидить український генерал, навколо нього частини тіл солдатів, а напис на обкладинці сповіщає «Генерал кратер». Не важко здогадатися, що тут пропагандисти натякають на зміст свого ж фейку про нібито загибель за їх версії 1500 військових 3-ї штурмової бригади від ракетного удару на полігоні Селідово.

Цей фейк пропагандисти поширили минулого тижня 12-13 лютого. Спростування цього пропагандистського шедевру можна прочитати на нашому сайті «БезБрехні» за посиланням http://surl.li/qrhun.

Що до самої обкладинки видання, то як ми і зазначали вище – це фейк. Простий аналіз публікацій та анонсів обкладинок на сайті журналу  Charlie Hebdo дає зрозуміти, що такої першої шпальти не існує. Це вигадка кремлівських фейкоробів. http://surl.li/qrhxz

Лютневий випуск журналу має зовсім іншу обкладинку. Крім того, пропагандисти вкотре для нібито достовірності вставили на свій фальсифікат номер журналу 1648. Це якраз номер реального випуску, який побачив світ 14 лютого, але має зовсім іншу ілюстрацію та зміст обкладинки.

Тож маємо черговий брехливий вкид пропагандистів кремля. До слова, минулого тижня ми спростовували аналогічний вкид, який стосувався фейкової обкладинки вже німецького видання «Титанік» де дісталося попередньому українському Главкому Валерію Залужному. Спростування можна прочитати на нашому сайті «БезБрехні» за посиланням: http://surl.li/qribz

Доречі, це не перший раз, коли інформаційні злодії кремля підробляють першу шпальту французького видання Charlie Hebdo. За минулий рік таких фальсифікацій нашими фахівцями було спростовано шість. І нажаль, судячи із того, як працюють російські фейкороби – це не останні подібні вкиди.  

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Брехунець”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja