Фейкова обкладинка іспанського журналу із Зеленським, який «стрімко котиться в могилу» – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейкова обкладинка іспанського журналу із Зеленським, який «стрімко котиться в могилу»

Роспропаганда у вже звичний для себе спосіб намагається дискредитувати Україну та її владу, штампуючи фейкові обкладинки західних видань із карикатурами. Днями проросійські й російські телеграм-канали та сайти поширили інформацію, нібито на обкладинці іспанського щотижневого сатиричного журналу El jueves зобразили президента України Володимира Зеленського, який на атракціоні стрімко котиться додолу в яму на кладовищі. 

Про деталі чергового фейку пропаганди – далі в матеріалі.

 

«Пішли натяки повним ходом про майбутнє Зеленського. El Jueves відправляє Зеленського прямо в могилу! Зеленський стрімко скочується американськими гірками прямо в підготовлену для нього могилу під гаслом – «Стрімке падіння», – з таким образливим меседжем різноманітними сміттярками розлетілася фейкова обкладинка з президентом України. 

Ми вже спростовували десятки схожих фейків, адже роспропаганда регулярно продукує такі вкиди та використовує прийом фальсифікації обкладинок західних сатиричних медіа з початку повномасштабного вторгнення рф до України. 

Цього разу фейкороби видали обкладинку, на якій Володимир Зеленський «стрімко котиться донизу», вказуючи нібито на близьке політичне майбутнє президента України. Однак це – підробка.

Обкладинки із таким змістом іспанське видання El Jueves не друкувало. Це можна легко перевірити, відвідавши сайт видання, де опубліковані всі попередні та поточна перша шпальта. Останній випуск журналу вийшов під №2.397, тоді як на фейковій обкладинці зазначено номер 2.398. http://surl.li/rrfrc 

Пропаганда вже неодноразово підробляла обкладинки іспанського сатиричного журналу El Jueves. У фейкоробів чи то бракує фантазії, чи бажання для пошуку нових видань. 

У грудні 2023 року ми спростовували фальсифікацію обкладинки видання El Jueves, на якій висміювали президента України Зеленського. На карикатурі він нібито обіймав новоспеченого  очільника Аргентини Хав’єра Мілея. Та увага була сконцентрована на тому, що в момент обіймів Зеленський нібито витягає із кишені Мілея гаманець із грошима. http://surl.li/rrfxr 

У липні ж минулого року ми розбирали людиноненависницьку фейкову обкладинку El Jueves, на якій пропаганда висміювала як президента України, так і контрнаступ ЗСУ. Мовляв, на думку екологічної активістки Грети Тунберг, тіла українських військових «псують озон». http://surl.li/rrfzw 

ВИСНОВОК

Російська пропаганда продовжує фальсифікувати обкладинки сатиричного іспанського журналу El Jueves та не полишає спроб дискредитувати президента України. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту “Запорізький центр розслідувань”

Автор. Світлана Кирилова

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja