Фейкова обкладинка німецької газети зі скривавленим українським паспортом у відірваній руці – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Фейкова обкладинка німецької газети зі скривавленим українським паспортом у відірваній руці

Заява українського МЗС щодо обмеження надання консульських послуг для українських чоловіків за кордоном без оновлення даних в ТЦК стало приводом для нової хвилі фейків від російської пропагандистської машини.  

Зокрема,  у проросійських соцмережах та на сайтах масово поширюють нібито обкладинку німецької газети Handelsblatt, на якій зображено відрубану кисть руки, яка тримає скривавлений український паспорт, і містить підпис: «Так, мертвий. Але з новим паспортом».

Насправді ця обкладинка є підробленою, бо видання Handelsblatt не випускало номер із такою головною сторінкою. Деталі читайте у нашому матеріалі.

 

«Немецкий журнал Handelsblatt вышел с мрачной иллюстраций на обложне: «Да, мёртвый. Но с новым паспортом» – написано в заглавие. На обложке оторванная рука с паспортом Украины. По сути так и будет со всеми мужчинами от 18 до 60 лет, которые поведутся на уловку Зеленского и вернутся на Украину за обновлением документов. Их отправят на фронт, где они погибнут», – цитуємо дописи (мовою оригіналу), які поширює російська пропаганда.

На згаданій обкладинці вказано, що йдеться про випуск газети під номером 87 за 4 травня 2024 року. Однак Handelsblatt — це щоденна німецька газета, яка виходить із понеділка по п’ятницю. http://surl.li/tmzbo А 4 травня – це субота.

Справжній випуск газети під номером 87 вийшов 6 травня 2024 року і має зовсім іншу обкладинку.  Перевірити це можна, просто перейшовши на офіційний сайт видання. http://surl.li/tmzbu

Цей вкид — реакція російської пропаганди на тимчасове припинення надання консульських послуг українським чоловікам за кордоном. Нагадаємо, що раніше у МЗС України наголосили, що рішення про призупинення процесу надання консульських послуг є тимчасовим кроком, зумовленим, зокрема, необхідністю розв’язати питання щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. http://surl.li/tmzck

Відзначимо, що це – вже не перший фейк з обкладинками газети Handelsblatt. Раніше ми вже спростовували інформацію про «фейкову обкладинку німецької газети Handelsblatt про Зеленського і недосяжне НАТО». http://surl.li/jexjt

А також «про обкладинку видання «HANDELSBLATT» з карикатурою на Зеленського, якого «вбивають» як Цезаря».  http://surl.li/tmzbi

ВИСНОВКИ

Отож, німецька газета не випускала обкладинки із закривавленим українським паспортом. Пропагандисти систематично поширюють фейки про мобілізаційний процес в Україні, у такий спосіб створюючи наративи про те, що в Україні відправляють чоловіків на смерть. Це – маячня, яка має на меті посилити відчуття безвиході серед населення та викликати недовіру до керівництва держави.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja