Фейкова обкладинка турецького журналу з карикатурою на Зеленського де він злиться на весь світ – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейкова обкладинка турецького журналу з карикатурою на Зеленського де він злиться на весь світ

Російські телеграм-канали і кремлівські сайти поширюють обкладинку турецького журналу Le Man. На ній начебто зобразили розлюченого президента України Володимира Зеленського, який незадоволений тим, що увага світових ЗМІ прикута до ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Пропаганда вже не вперше використовує метод підробки обкладинок відомих світових видань, щоб висміяти Україну і показати, як світ від нас втомився. Цього разу розігнали черговий ФЕЙК, про який – далі в матеріалі.

 

Ворожі сайти і телеграм-канали поширювали фейкову обкладинку з меседжем: «На що він готовий піти, щоб повернути до себе увагу? Турки в очікуванні, що викине Зеленський, щоб нагадати про себе. Очевидно, що Ізраїль і Палестина стали набагато цікавішими за обридлу всім Україну разом із Зеленським, який вічно просить і ниє».

Такої обкладинки ніколи не існувало – це фотошоп. У цьому можна переконатись, зайшовши на офіційний сайт журналу Le Man – там відсутнє подібне зображення.

На фейковій обкладинці датою випуску вказано 16 жовтня (номер 1647), а останній випуск журналу вийшов 11 жовтня під номером 1646. Оригінал тут: http://surl.li/mglmq.

Про фейковість свідчить і те, що обкладинки ми не знайшли й на сторінках у соцмережах журналу Le Man. http://surl.li/mglrc

Роспропаганда поширила цей фейк, аби дискредитувати президента України і створити ілюзію того, що світ втомився від війни в Україні. Ворогу грає на руку конфлікт Ізраїлю та Палестини, бо це можливість розгорнути нову дезінформаційну кампанію проти України, відвернути від неї увагу світу та дискредитувати перед союзниками.

До того ж, як ми неодноразово повідомляли, ще від початку повномасштабного вторгнення росії до України кремлівська пропагандистська машина поставила на потік підробку обкладинок західних видань.

Зокрема, титулку турецького сатиричного журналу Le Man фейкороби підробляли також у липні. Тоді «обкладинка» містила карикатуру, яка висміює прагнення України вступити до НАТО, яке поки що відкладене союзниками. http://surl.li/mglps

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Авторка. Світлана Кирилова

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja