Фейкова похвала генерала Міллі “професійності та успіхів російської армії” – Без Брехні
Фактчек

Фейкова похвала генерала Міллі “професійності та успіхів російської армії”

Кремлівські пропагандисти  “почули”, що очільник генштабу США генерал Марк Міллі «випадково похвалив росію за перший етап СВО». Такий висновок вони зробили з наступної цитати:

«Генерал США Марк Міллі заявив, що росія на початку СВО прагнула просунутися до Дніпра. Таким чином він випадково похвалив російську армію за професіоналізм, адже вона торік дійшла не лише до Дніпра, а й до Києва»

Насправді інтерв’ю для Foreign Affairs Марк Міллі відповідаючи на питання про можливі мирні перемовини, зазначив, що рано чи пізно всі війни закінчуються, але також важливо звернути увагу на те, як ця війна розпочалася:

«Тому, коли росіяни вирішили вторгнутися, у них були стратегічні цілі. Однією з їхніх стратегічних цілей було

  • повалення уряду Зеленського;
  • захопити столицю Київ, зробити це відносно швидко;
  • просунутися від російського кордону до Дніпра, зробити це за короткий час, можливо, за чотири-шість тижнів; а потім ще й відрізати Україні вихід до моря, до Азовського моря, закріпивши за собою Херсон та Одесу.

Дуже швидко — вторгнення розпочалося 24 лютого — у дуже короткі терміни росія не досягла своїх стратегічних цілей приблизно за місяць або близько того. І росіяни не змогли воєнним шляхом досягти того, що мали намір зробити», – заявив Міллі.

Це не виглядає похвалою чи високою оцінкою професіоналізму.

Далі генерал говорить про те, що після такого провалу Путіну довелося скоригувати свої цілі, замінити втрачену армію першою партією мобілізованих резервістів, які «погано керовані, погано навчені, погано оснащені, погано забезпечені, але вони там є». Разом з тим, українці за цей час провели два успішних контрнаступи, і навіть за зиму ніяких значних змін на фронті з боку росіян не відбулося, окрім Бахмута. Українці ж за цей час отримали озброєння і навчалися проводити як наступ, так і оборону.

Лише російські пропагандисти змогли з цього коментаря зробити протилежний за змістом висновок та сенсаційний заголовок.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja