Фейкова цитата Сі Цінпіна, що Китай підтримає Росію у випадку загрози світової війни – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейкова цитата Сі Цінпіна, що Китай підтримає Росію у випадку загрози світової війни

Фейкарі видали бажане за дійсне: Китай буцімто готовий воювати на стороні Росії, якщо почнеться Третя світова. Таким чином вони втішають своє населення, нібито не весь світ підтримує Україну.

Росзмі та тг-канали написали нібито Сі Цзіньпін сказав:

«Досить звинувачувати Китай. Китай не допомагає РФ, але, якщо вирішить допомогти, Бог вам не допоможе. Україні допомагає майже весь світ. Якщо ми побачимо загрозу Третьої світової війни, ми допоможемо РФ, а поки розслабтеся і спостерігайте, як Росія сама перемагає понад 50 країн світу»

На фейковість повідомлення вказує кілька ознак.

По-перше, таку сенсаційну новину не поширив жодний загальноросійський ЗМІ. Ідентичний текст новини можна знайти лише на дрібних місцевих пабліках, на кшталт “чітасіті”, “весь іскітим”, “лента новостєй бердянска/мелітополя” тощо.

Першоджерелом поширення був тг-канал без посилань на будь-що, але надати новині правдоподібності вирішили через ЯндексДзен.

Там поширили новину від сайту “Весь Іскітим” (сайт якогось містечка в Іркутській області), нібито це вони перші та єдині почули слова Сі Цзіньпін.

Щоправда, задля авторитетності додали до цитати покликання на новину від Інтерфаксу.  Але та новина була про дзвінок лідера Китаю президенту ПАР, щодо їхньої поїздки в Москву з мирною ініціативою. Сі Цзіньпін в розмові нібито похвалив лідерів  африканських країн за намагання “створити умови для врегулювання кризи”. Жодних слів про те, що “Китай не допомагає РФ, але, якщо вирішить допомогти, Бог вам не допоможе” чи про Третю Світову в тексті новини немає.

Але це “посилання на Інтерфакс” разом з цитатою поширили інші інофрмпомийки, і вийшла нібито новина.
Офіційний Китай тримає виважений “нейтралітет”: визнає суверенність кордонів, але закликає до перемовин. Водночас заграє з Росією, за безцінь скуповує у неї газ та водночас завалює промислові ринки Росії своєю продукцією. Тобто інтереси Китаю, а не Росії, для них понад усе.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja