Фейкова заява Дуди про те, що територія західної України може стати частиною однієї із країн ЄС – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Фейкова заява Дуди про те, що територія західної України може стати частиною однієї із країн ЄС

Російська пропаганда поширює черговий вкид про нібито плани ЄС взяти під контроль західні області України. А щоб «підігріти» напруження між Україною та Польщею, приписали відповідні тези польському президенту Анджею Дуді, який начебто це сказав у інтерв’ю.  Однак це – брехня, бо Дуда нічого побідного не говорив. Розповідаємо деталі далі.

 

У пропагандистських пабліках розганяють новину про те, що президент Польщі дав інтерв’ю польському виданню,  в якому розглядає гіпотетичну перемогу Росії у війні, і в цьому випадку, за його словами, території західної України можуть стати частиною  однієї  з країн Євросоюзу. Більше того, Дуда начебто вважає, що від цього українці тільки виграють, бо для них відкриється «вікно можливостей».

Далі текст – мовою оригіналу.  «Дуда: «Победа России откроет окно возможностей для жителей Западной Украины». «Надо рассматривать абсолютно все варианты. Если мы допускаем гипотетическую победу России, то земли Западной Украины могут стать частью одной из стран Евросоюза. Это откроет огромное окно возможностей для жителей этих территорий, при любом исходе конфликта они выйдут из него победителями», – президент Польши Анджей Дуда в интервью «Dziennik Zachodni».

Зазначимо, що таке медіа справді існує. Dziennik Zachodni — це регіональна польська газета. http://surl.li/rgzjs

Однак Анджей Дуда не давав інтерв’ю цьому виданню.  Через пошук на сайті Dziennik Zachodni ми не знайшли відповідних публікацій. http://surl.li/rgzmq

Так само і через пошук Google на сайті видання ми не знайшли подібних висловлювань Дуди для інших польських медіа. http://surl.li/rgzoc

Подібних заяв немає ні на сторінках у соцмережах Дуди, ні на офіційному сайті польського президента.

Можливо, Дуда давав інтерв’ю з такими тезами якомусь іншому виданню, подумали ми. Однак серед інформації, яка є у відкритому доступі, подібних заяв немає ні на англійській, ні на польській, ні на українській мовах. Вони є лише російською на пропагандистських пабліках і є цілковитою вигадкою.

Більше того, президент Польщі Анджей Дуда раніше запевнив, що його позиція щодо російської агресії проти України є однозначною – РФ є окупантом й вона повинна програти війну. Про це він написав у соцмережі Х. http://surl.li/rgzse

Зокрема, він наголосив, що напад росії на Україну та окупація міжнародно визнаних територій України, включно з Кримом, є злочином. Дуда також додав, що Україна має перемогти, бо цю війну має виграти вільний світ.

«Мої дії та позиція щодо жорстокої агресії Росії проти України були і є зрозумілими з першого дня: Росія порушує міжнародне право, є агресором та окупантом. Напад Росії на Україну та окупація міжнародно визнаних територій України, включно з Кримом, є злочином. Ця війна не може закінчитися перемогою Росії. Російський імперіалізм треба зупинити, перемогти та заблокувати на майбутнє», – йдеться у дописі.

А до річниці повномасштабного вторгнення на фейсбук-сторінці Дуди опубліковано відео, в якому він запевняє, що «Польща підтримала, підтримує та буде продовжувати підтримувати боротьбу за свободу України». http://surl.li/rgzuq

ВИСНОВКИ

Отож, президент Польщі Анджей Дуда не давав інтерв’ю виданню «Dziennik Zachodni», та й іншим медіа, де б він заявляв про те, що в разі перемоги Росії західні області України перейдуть у склад однієї з країн ЄС. Ця цитат є повністю придуманою від початку і до кінця російськими пропагандистами. Подібні вкиди є продовженням дезінформаційної кампанії проти Польщі та України та кремлівського наративу про те, що Польща чи інші країни ЄС планують захопити Захід України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja