Фейкове фото Зеленського з європейськими лідерами біля скандальної скульптури – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейкове фото Зеленського з європейськими лідерами біля скандальної скульптури

Фейкарі не припиняють спроб дискредитувати Україну через карикатури та підробні фото Зеленського. Цього разу під удар потрапили ще й голова Європейської ради Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та “європейські цінності”.

 

16 травня 2023 року у Facebook опублікували спільну фотографію президента України Володимира Зеленського, голови Європейської ради Шарля Мішеля та голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн нібито на тлі статуї жінки з трьома руками та чоловічими геніталіями. Російськомовний користувач розмістив фото з таким описом: “Європейські цінності в одному фото”.

На фото неозброєним оком видно, що фігури людей гіршої якості ніж фон. В деяких місцях помітно, що їх вирізали з іншого фото. До того ж пропорції на фото не відповідають дійсності: статуя з фото насправді значно менша.

Зворотнім пошуком за зображенням вдалося знайти оригінальне фото, звідки були вирізані люди на фото. Це фото було зроблене 3 лютого у Києві, під час саміту 24 Україна ЄС.

А статуя така існує, має назву «And Life is Over There» («І там є життя») знаходиться в Гаазі, Нідерланди. Це товріння художниці Фемі Оттен. У форматі створення публічних скульптур художниця працює з 2013 року і створила вже цілу галерею подібних витоврів мистецтва. Сама художниця про свою творчість аже наступне: “”Я зливаю легенди своєї пам’яті з глибиною історії, з якою ми все ще знайомі. У цьому випадку я насправді хотів зберегти любов. Гермафродит – це бог із грецької міфології, в якому його кохана буквально зливається з його. Це також те злиття, на якому побудована Європа. Так, ця тема насправді настільки актуальна, що я хотів вдихнути в неї нове життя своїм образом». http://surl.li/louds

Тобто статуя не символізує ніякі хибні європейскі цінності. Це бачення творчої людини, яке грнутується на своєрідному трактування стародавньої міфілогі. І не більше. Проте пропаганді дай лиш привід. А там де його немає – вона придумає.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja