Фейкове оголошення з Харкова, на яке повелися лише росіяни – Без Брехні
Фактчек

Фейкове оголошення з Харкова, на яке повелися лише росіяни

Харківські шахраї спробували зманіпулювати на війні, але повірили їм лише російські пропагандисти.

Отже, вчора харківськими пабліками почали ширити фотографії оголошень, які розклеїли на дверях харківських багатоповерхівок. Там городян закликали залишати двері квартир незамкненими з 15 червня і аж до кінця війни, щоб тероборона мала вільний доступ і не ламала замків. Доступ потрібен нібито для облаштування вогневих позицій, тому просили ще й поприбирати всі речі з-під вікон. Родзинкою оголошення є те, що збереження речей гарантовано. І гарантує його харківське КП “Жилкомсервіс”. Принаймні автором оголошення зазначено саме його.

Це КП справжнє, помилок в оголошенні, як в чисто російських фейках нема – видно що старалися “наші люди”. 

Звісно ж це відвертий шахрайський фейк, метою якого було отримати доступ до квартир довірливих громадян. Так, на війні були непоодинокі випадки, коли солдати, що користувалися чужим житлом під час бойових дій, залишали записки з вибаченнями за безлад і номери телефонів, щоб компенсувати завдані збитки. Але це оголошення – явно не цей випадок. 

На це оголошення оперативно відреагувала місцева влада і на сайті міськради та диспетчерської служби 1562 вчора ввечері з’явилося спростування цього оголошення, де громадян застерігали, що це фейк. https://bit.ly/3OnLUFn

Але, те що для українця – відвертий фейк, то для роспропагандиста – свята правда про “лютих нацистів”. Вчора і сьогодні, уже після спростування, цей фейк як правдиве оголошення почали розносити десятки користувачів Твіттеру та телеграм-каналами з сотнями тисяч підписників, дістався він навіть до Південної Америки.

Версії пропагандистів різняться: від того, що це доказ, що “бойовики” прикриватимуться мирним населення, до насмішок “не ображайтеся потім на прильоти”. Треті наголошували, що ТРО-шники неодмінно покрадуть речі. Жоден з поширювачів та коментаторів не засумнівався, що це фейк. Хоча гуглиться він за секунду.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja