ФЕЙКОВЕ СВЯТО ФЕЙКОВОЇ КРАЇНИ – АБО ГРА В ІМІТАЦІЮ – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙКОВЕ СВЯТО ФЕЙКОВОЇ КРАЇНИ – АБО ГРА В ІМІТАЦІЮ

Вчора російська пропагандистська машина влаштувала, так зване свято, Кримська весна. Свято на кістках було присвячено восьмій річниці окупації українського Криму (хоча мокшани типу святкували «возвращені в родную гавань».На стадіоні Лужники к Москві пройшов концерт-мітинг на якому виступив визнаний злочинцем Сегатом США путін та його посібники і посіпаки.

Проте, як завжди у мокшан все пішло не за планом і ура-концерт перетворився в низку незрозумілостей, а згодом у його організації та перебігу стали виявлятися відверта брехня, маніпуляція і фейки.

 

ФЕЙК 1. Свято прийшли підтримати 200 000 «патріотів»

Мокшанські ЗМІ оперують саме такою цифрою, роздуваючи ура-патріотичну бульбашку. Але цьому «факті» все не так.

По-перше, за інформацією із-за поребріка, яку вже вчора почали зливати, на свят-мітинг у добровільно-примусовому порядку відряджали студентів та працівників бюджетної сфери.

По-друге, ласих до всього шарового «заманювали» мокшан заманювали і пряниками, а вірніше безкоштовними хот-догами. Їх роздавали учасникам після проходу в межі стадіону та після відповідної реєстрації. Проте, за як повідомляють свідки, чимало «добровольців», реєструвалися, отримували хот-дог… але на трибуни не доходили і верталися назад.

По-третє – навіть примусового відрядження і хот-догів виявилося замало, щоб зігнати потрібну кількість тому організатори почали розміщувати об’яви про набір масовки на сайтах вакансій (скріншот додається). Платили за дві години тусні аж 300 рублів (приблизно 110 грн, або $4) і брали всіх.

Тож можна говорити, можливо про 200 000 зареєстрованих на захід, але аж ніяк не присутніх. А про добровільність вже й мова не йде…

 

ПРИПУЩЕННЯ 2. Путін виступав за склом?

Фейковий президент фейкової країни, який визнаний злочинцем, виступав на добровільно-примусовому ура-мітингу із півторагодинним запізненням. Крім того, що сам його виступ був дуже дивним – бункерний дід говорив штампами і кліше пропаганди, часто зупинявся (напевно в очікуванні режисованих овацій, які або запізнювалися, або взагалі не лунали) – на певних кадрах здалеку помітну одну цікаву річ. А саме – відблиск навколо сцени, де глаголів диктатор. Такій відблиск міг бути лише в тому випадку, якщо навколо сцени було скло, або подібний матеріал (плівка, пластик), який відбиває світло.

Тож є припущення, що фейковий президент фейкової країни, який визнаний злочинцем, виступав із-за скла. Можливо воно утворювало певний захисний бар’єр. Це цілком вписується в алгоритм поведінки диктатора, коли навіть свої найближчих посіпак він приймає на відстані 10-15 метрів (щоб не чихнули бацилою).

Ну другий дивний момент – це несподіване переривання промови міжнародного злочинця під час трансляції по ТВ і увімкнення виступу газманова. Говоряча голова пескова прокоментувала це як технічний збій…

 

ФЕЙК 3. У мокшанських ЗМІ використали фото учасників мітингу річної давнини

У соцмережах вчора під вечір поширилися зображення – скріншот трансляції концерту від 18 березня 2022 року де на першому плані двоє усміхнених дівчат. Але як з’ясувалося, це ж зображення використовувалося у мокшанських ЗМІ і минулого року. Тобто десь тут смердить фейком. Або так звані ЗМІ налажали, або картинка «народного адабренія» цього року була трохи сумна, тож взяли минулорічну ілюстрацію, де є ще «щасливі обличчя»

 

ФЕЙК 4. Про парад «єдіного русского наріду»

«Я верю, что скоро на Красной площади пройдет новый парад, где пройдут русские, белорусы, украинцы – весь многонациональный российский народ», – так зі сцени на концерті верещав депутат держдуми та актер Дмитро Певцов.

Знаний мокшанський мачо напевно мав дуже погано вчив історію, або ж навпаки – дуже гарно її вчив по тамтешніх підручниках. Бо якщо б трохи почитав дійсно наукові джерела, то мав би рацію, що не існує ніякого «многанаціонального руського наріду». Є українці, є білоруси, які дійсно є слов’янської гілкою народів. А є незрозуміла конгломерація під назвою «русскіє». Як то кажуть – «учіте матчасть».

 

ФЕЙК 5. Покарати тих, хто бомбить Маріуполь

Вся ця ура-патріотична вакханалія супроводжувалася пафосними брехливими речами, що мокшанські солдати б’ються за визволення «братського українського народу». Цими речами відмітилися всі – від тіни канделакі до сергія собяніна.

А коли фейками заговорила сумнозвісна марія захарова і закликала «покарати тих, хто бомбить Маріуполь» (це при тому, що говоряча голова мокшанського МЗС сергій лавров сама визнала бомбовий удар по роддому у Маріуполі), то… вимкнувся звук… Напевно таки там «зверху» хтось щось почув і хоч трохи, та покарав – закрив хоч на якусь мить мокшанського брехливого рота.

 

PS. Всі прізвища, імена та посади мокшанських злочинців навмисно написані з маленької літери. Така ж стилістика буде дотримуватися і надалі.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja