Фейкове відео про мобілізацію вагітної жінки-медика в Одесі – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейкове відео про мобілізацію вагітної жінки-медика в Одесі

Днями російськими соцмережами розійшлося відео з жінкою, яка показує повістку і нібито плаче, зі словами, “це просто якийсь жах – людей ховають щодня”. Пояснення до відео було наступне: “В Одесі вагітну жінку-медика мобілізують. У неї істерика”. Прикметно, що в українському сегменті соцмереж та месенджерів відео популярності не набуло.

 

Це відео – підробка, а ситуація – фейкова.
Спершу про плач. Ми знайшли оригінальне відео зі словами “Це просто якийсь жах…людей ховають кожен день”. Його виклала у ТікТоці дівчина з Вишгорода 26 жовтня 2023 року. У відео вона з плачем розповідає, що у них зросла кількість похоронів воїнів ЗСУ, загиблих від рук російських окупантів.
Тобто відео уже змонтоване.

Оригінального відео “з Одеси”, з оригінальним звуком, який би пояснював контекст, знайти не вдалося. Всі відео, які є в соцмережах – це подвійний перепост з ТікТоку, на якому на нік першоджерела наклався нік другого поширювача. Оригіналу в ТікТоці немає. На всіх відео – варіант зі змонтованим звуком.

Подвійний репост в ТікТоці видно за здвоєним значком акаунту та накладеним ніком користувача

Попри те, що відео поганої якості, вдалося розібрати деякі написи та повістці. Там справді вказано м.Одеса, і жіноче ім’я по-батькові “Галина Володимирівна”. Дата у повістці – 10 листопада. Можливо у оригінальному відео жінка, яка тримає повістку, і пояснювала, що вона медик і вагітна, і їй виписали повістку. Але ми цього дізнатися не можемо. Проте можемо проаналізувати ситуацію з правової точки зору.

Отже, з 1 жовтня 2023 року жінки певних професій (медики та фармацевти) повинні стати на військовий облік. Не йдеться про автоматичну мобілізацію. До того ж на відео ми бачимо стандартну повістку “для уточнення облікових даних”, а не мобілізаційне розпорядження, яке видають тим, хто вже стоїть на обліку, пройшов медогляд і ухвалено рішення про їх мобілізацію.

Припустімо, що жінка з відео, справді медик, і цілком законно отримала повістку для постановки на військовий облік або уточнення даних, якщо перебувала на обліку раніше.
Якщо вона вагітна, то її не можуть мобілізувати в жодному разі!
Вагітність та післяпологовий період, згідно зі ст.73 Розкладу хвороб згідно з Положенням про ВЛК, визнається підставою для тимчасової непридатності до проходження військової служби. Жінки-військовослужбовці також отримують відпустку на час вагітності та догляду за дитиною.

Отже, під час постановки на військовий облік ця “вагітна жінка-медик” проходитиме обов’язковий медогляд і ВЛК підтвердить її вагітність та визнає тимчасово непридатною за вимогами підпункту «ґ» пункту 20.3 глави 2 розділу II Положення.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja