ФЕЙКОВЕ відео про «перемогу» рашистів над розрахунками ЗСУ новітніх американських гаубиць М777 – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙКОВЕ відео про «перемогу» рашистів над розрахунками ЗСУ новітніх американських гаубиць М777

Якщо перемоги немає – треба її вигадати. Саме так міркує рашистська пропаганда, згодовуючи своєму ватному електорати низькоякісний продукт. Так, днями кремлівські сміттярки та динирівські телеграм канали поширили відео про «першу перемогу» над «хваленими» американськими гаубицями М777, що вже використовуються ЗСУ. Проте, навіть «замилене» пропагандою москальське око може побачити суцільну фальсифікацію на тому відосі. А ми і поготів.

 

Телеграм-канал, так званого, видання «Звєзда» (першоджерело) поширив відео яке підписав, як вдале полювання за М77. Пропагандисти пишуть, що спочатку «по позиціях артилеристів був нанесений ракетний удар», внаслідок чого «декілька гаубиць були пошкоджені». Потім «вся техніка та гаубиці були знищені» ударом артилерії. Події відбулися у районі Підгірного (Артемівський район).

Проте і саме відео, і його опис, і оголошена результативність – є сумнівними.

«Звєздовські», так звані, воєнспеци досі не навчилися розрізняти ракетний удар від інших типів вогневого ураження. На першій частині відео, дійсно видно розгорнуту батарею М777. Проте атака не неї відбулася не за допомогою ракет, а з дрону, баражуючим або некерованим снарядом. З цього ж безпілотника і ведеться спостереження, картинку з якого і показано на відео.

Боєприпас не влучив в жодну з гаубиць. З великою вірогідністю – не було влучання і у розрахунки гаубиць (принаймні летальних), бо після вибуху люди розбігаються і тіл ми не бачимо.

Тож констатуємо два факти брехні – ракетного удару не було, а мала місце атака одним снарядом з дрону. Ураження техніки та розрахунків теж не зафіксовано.

У другій частині відео і опису, колона тягачів з гаубицями міняє позицію і маскується в густому лісі. Проте ворожий безпілотник продовжує слідкувати за переміщенням. Судячи з іншої набагато гіршої якості – це вже інший дрон.

У фіналі спостерігається дійсно обстріл умовної зони де можуть переховуватися тягачі з гаубицями чи то з ствольної, чи то з реактивної артилерії. Але більшість снарядів «лягає» на сусіднє поле, а не у лісову зону – у лісі можна помітити 4-5 вибухи і з достатньо великим розльотом – кучність низька. Підтвердження ураження – немає. Теоретично, якщо б було влучання у гаубицю чи тягач, то мав би місце вибух, який би відрізнявся від тих, що на відео (скріні). А так, навіть у лісовій зоні характер вибухів фактично ідентичний.

Тож «перемога» рашистів така ж фейкова як і їх армія, і країна. Безумовно, окупанти будуть зараз прикладати масу зусиль, щоб відслідковувати і намагатися знешкодити гаубиці М777, бо розуміють потужність цієї зброї. Але ж це не означає, що у їх це вийде.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja