Фейкове відео від пропагандистів, де вони нібито взяли в полон вагітну жінку-військовослужбовця ЗСУ – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейкове відео від пропагандистів, де вони нібито взяли в полон вагітну жінку-військовослужбовця ЗСУ

Днями топові російськи пропагандисти на чолі із соловйовим та симоньян під час, так званого, ток-шоу яке веде пропагандист запустили відео де нібито окупанти беруть в полон жінку-військовослужбовця ЗСУ, яка начебто вагітна.

Ролик показали в ефірі програми і подали під коментар того, що от до чого докотилися в Україні – відправляють не передову вагітних жінок. А те, що ця жінка нібито з передової – підкреслювалося соловйовим, мовляв вона стріляла у росіян. Продовжуючи «думку», соловйов заявив, що цю полонену не били, а навпаки віднеслися лояльно. На відміну від українців, які нібито вбивали російських жінок-військових.

Бездоказові меседжи пропагандиста маємо надію скоро стануть привидом для судових справ десь у Гаазі. А ми розберемо відео, яке поширили пропагандисти, бо воно є фальсифікацією, як і подібні попередні.

 

Слід зазначити, що відео показане соловйовим один в один повторює у своїх деталях, стилістиці, змісту, подачі, режисурі інші відео сюжети, які запускали пропагандисти ще з січня-лютого 2023 року. Таких відео-вкидів була ціла низка. Саме тому у своїх викриттях ми систематизували характерні ознаки таких пропагандистських «творчих доробок».

Що ж показано у відео про нібито полонену вагітну. У ролику показана лісова місцевість – або ліс, або лісосмуга. Сюжет ведеться від двох військових, начебто росіян (один знімає з-за спини другого), які йдуть до когось, хто їх очікує в 15-20 метрах.

У певний момент вони командують постаті вдалині підняти руку, наближаються до фігури у формі яка сидить на землі. Солдати роблять декілька рухів навколо фігури у формі. В цей момент, як виявляється, полонянка, починає кричати, що я вагітна. Солдати лаються, мовляв як тебе сюди занесло. На цьому відео закінчується.

А тепер про деталі, які видають у відео фальсифікацію.

Форма жінки-полоненої. Якщо як заявляє пропагандист, жінка з передової, тобто була ледь чи не в окопах і стріляла по окупантах, то вона явно передяглася перед тим як здаватися у полон. Бо форма жінки – абсолютно чиста, не затерта.

Крім того, відсутнє будь-яке спорядження – розгрузки, ремінь із обвісами, наколінники або накладки на лікті. На жінці нібито плитоноска, але по рухах видно, що плит в ній немає. У війсьоковслужбовиці немає зброї. Так на жінці є шолом, проте у неї немає зброї.

При захопленні у полоненої не видно обличчя. І весь час поки нібито російські солдати підкрадаються до полонянки, вона сидить спиною або боком до них, що вже з точки зору безпеки, тих, хто бере в полон – неправильно. Бо таким чином вони не бачать те, що може бути приховано у жінки спереду – наприклад, граната.

Жінка говорить російської. Так, це не ключова ознака, але вагома, бо за тим як жінка говорить декілька слів зрозуміло, що російська – мова, якою вона спілкується.

Місцевість також викликає підозру. Бо якщо це десь близько до передової – а далеко на позиції ворога непомітно пройти не можливо, то місцевість явно не відповідає тому, що на ній ведуться інтенсивні бойові дії. Також не чути звуків вибухів, пострілів (лише в одному моменті на початку відео чутно декілька пострілів).

Як жінку полонили – теж схоже на фальсифікацію. Вона нібито сидить і чекає. Тобто складається враження, що вона навмисно там сидить, або має домовленість з тими хто її полонив. Цей момент виглядає неправдоподібно.

Ми вже не говоримо про той факт, що вагітна жінка на «нулі» – це нонсенс.

Тож можемо констатувати, що сукупністю ознак, які були наведені вище, відео, яке запустили соловйов і Ко – фальсифікація.

Слід згадати, що за аналогічною схемою, з аналогічними деталями, які і видавали підробку були створені відео сюжети, які ми розібрали раніше у своїх матеріалах:

– ФЕЙК про нібито побиття військовослужбовцями ЗСУ солдата-«херсонця» за те, що «здавав Херсон»»: http://surl.li/ewuzq

– Фейкове відео «страти вагнерівця», яке було запущено пропагандою сім років тому, як «страта сепаратиста»: http://surl.li/neqex

– Фейкове відео від топ-пропагандистки скабєєвої про те, що солдати ЗСУ влаштували тир у школі: http://surl.li/neqfd

– Фейкове відео про те, що нібито російських полонених відправляють на мінне поле: http://surl.li/neqfp

 

Матеріал підготовлено фахівцями проекту «Брехунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja